Najtaniej jest w Kielcach i Rzeszowie, najdrożej we Wrocławiu i Gdańsku. Łódź należy do miast, w których polisa OC jest najdroższa.

Tak wynika z zestawienia firmy Superpolisa Ubezpieczenia, która porównała składki dla dwóch kierowców, którzy korzystają z pełnych zniżek. Pierwsza kalkulacja dotyczyła 33-letniego właściciela pięcioletniego opla astry, który prawo jazdy ma od 10 lat, a od siedmiu lat kupuje OC. Druga kalkulacja została sporządzona dla 37-letniego mężczyzny, który prawo jazdy ma od 15 lat, od dziecięciu lat płaci za OC, a jeździ czteroletnim volkswagenem golfem VI.

– W obu przypadkach Łódź okazała się jednym z droższych miast – głosi raport Superpolisy Ubezpieczenia. – Właściciel opla astry nie kupi tu OC za mniej niż 678 zł, a właściciel golfa za mniej niż 909 zł.

Tymczasem w Kielcach ceny polis za opla zaczynają się od niespełna 530 zł, a volkswagena od 601 zł. Niewiele drożej jest w Rzeszowie, gdzie opla można ubezpieczyć za nieco ponad 542 zł, a volkswagena golfa już za 600 zł. Najdrożej natomiast jest we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie. We Wrocławiu najniższa polisa dla opla kosztuje 817 zł, a dla volkswagena 953 zł. W Gdańsku ceny wynoszą odpowiednio 792 i 976 zł, a w Warszawie blisko 720 i 914 zł.

Czytaj:Kierowcy w Łódzkiem jeżdżą bez ubezpieczenia OC, a potem płacą karę

– Miejsce rejestracji samochodu ma bezpośredni wpływ na wysokość składki – mówi Jarosław Wilk z Superpolisy Ubezpieczenia w Zgierzu. – Ubezpieczyciele dobrze wiedzą, gdzie dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków, dysponują też własnymi statystykami likwidacji szkód. Kierowcy powinni pamiętać, że przygotowana dla nich oferta jest zawsze wypadkową wielu czynników i ubezpieczyciele podchodzą do każdego klienta w sposób indywidualny. Oceniają historię jazdy, wykonywany zawód, czas posiadania prawa jazdy, markę auta.

Jak wynika z danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, od stycznia do lipca tego roku w województwie łódzkim doszło do 2017 wypadków drogowych, a najwięcej, bo 877 z nich, miało miejsce w Łodzi. W całym regionie w wypadkach zginęło 111 osób, a 15 z nich w stolicy województwa.

ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem