Widzewiak zachwycił Włochy. Strzelił gole klubom Zbigniewa Bońka Juventusowi i Romie

Mariusz Stępiński (od lewej) cieszy się po bramce, która zdecydowała o remisie Chievo z Romą east news
Były piłkarz Widzewa Mariusz Stępiński znów jest na ustach wszystkich.

W pierwszej kolejce Serie A Mariusz Stępiński strzelił gola samemu Juventusowi, teraz na 2:2 strzelił bramkę dla Chievo w meczu z Romą. Przejął odbitą przez bramkarza piłkę, zasłonił i celnie strzelił. Były widzewiak strzela gole byłym drużynom Zbigniewa Bońka. Mamy nadzieję, że niebawem w tych klubach Mariusz Stępiński będzie grał.

Młodzieżowy reprezentant Polski Dawid Kownacki strzelił gola dla Sampdorii. Strzelił z karnego, co świadczy o pozycji w drużynie naszego napastnika. Jan Tomaszewski ma rację, że tej klasy napastnik powinien grać w pierwszej reprezentacji, a nie ledwie w młodzieżówce. O klasie Dawida Kownackiego świadczy fakt, że w wyjazdowym meczu Sampdorii Genua z Frosinone wykorzystał karnego w 83 minucie. Polak wszedł na boisko w 65 minucie, a gol z karnego jest jego szóstym w barwach drużyny z Genui w 24 meczach. W zwycięskim zespole całe mecze rozegrali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, a w Frosinone przez 90 minut grał Bartosz Salamon.

Pierwszego gola dla Amiens strzelił Rafał Kurzawa, niestety jego drużyna przegrała mecz.
Robert Lewandowski dał postrzelać innym, gola nie zdobył, ale Bayern pokonał Bayer Leverkusen 3:1.
Niespodzianka w Hiszpanii. Real Madryt tylko zremisował w Bilbao z Athletic 1:1. Gola na wagę remisu strzelił Isco.

Były ełkaesiak Jakub Więzik strzelił gola dla FK Zeleziarne Podbrezova w meczu ligi słowackiej.