Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyjazdowe punkty szczepień przeciw COVID-19 zaczynają działalność. Mają dodatkowe pule szczepionek. Jak się do nich zapisać? 27.02.21

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
W ostatnich dniach rozpoczęły pracę wyjazdowe punkty szczepień. To dodatkowa szansa dla najbardziej chorych mieszkańców regionu na zastrzyk we własnym domu. Może na nie skierować tylko lekarz POZ. Jak się na zapisać?

Wyjazdowe punkty szczepień w regionie łódzkim już działają. Jak się zapisać?

87-letni pan Ryszard z Łodzi jest po wylewie. Jego rodzina nie jest w stanie dowieźć go do punktu szczepień. - Teść porusza się na wózku, boimy się, że na drodze staną nam schody – mówi jego zięć. Dlatego rodzina postanowiła zgłosić go do wyjazdowego punktu szczepień. Niestety żona pana Ryszarda obdzwoniła punkty szczepień w Łodzi i nie udało jej się uzyskać takiej wizyty.

Anna Leder, rzeczniczka prasowa łódzkiego oddziału NFZ wyjaśnia, że skierowanie na zastrzyk od wyjazdowego punktu szczepień należy zgłosić nie do populacyjnego punktu, ale do swojej poradni POZ, która zna stan zdrowia pacjenta. Lekarz lub pielęgniarka opieki długoterminowej zweryfikuje czy pacjent potrzebuje szczepienia w domu i przekaże tę informację do punktu wyjazdowego. Pacjent musi tylko czekać na wyznaczenie wizyty.

Wielu pacjentów z łódzkiego już jest zapisanych na wizyty punktów wyjazdowych. Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi obsługująca większość regionu łódzkiego zaczyna robić wyjazdowe zastrzyki w przyszłym tygodniu. Zapisanych pacjentów mają już też Instytut Zdrowia Medicall z Piotrkowa Trybunalskiego i szpital w Sieradzu. Do wyjazdowych punktów szczepień nadal są jeszcze miejsca.

Dodatkowa szansa na szczepienie dla obłożnie chorych z regionu łódzkiego

Wyjazdowe punkty szczepień to uruchomiona w ostatnich dniach nowa możliwość szczepienia dla osób najbardziej chorych ze szczepionych przeciw koronawirusowi grup wiekowych. Wyjazdowych punktów szczepień jest w regionie sześć, mogą z ich oferty skorzystać osoby obłożnie chore, niepełnosprawne i niemogące samodzielnie dotrzeć do poradni. Punkty te używają szczepionki Moderny z dodatkowej puli. Obecnie szczepią osoby w wieku 70 plus.

Osoby mające trudności z poruszaniem się mogą też skorzystać z mobilnych zespołów punktów stacjonarnych. Takie zespoły mają m.in. miejskie centra medyczne w Łodzi. Zgłoszenia do nich przyjmowane są w ramach normalnej puli zapisów. Obecnie nie ma w nich wolnych terminów.

Zobacz również

W imię zasad i wolności. Komentarz Pawła Fąfary, redaktora naczelnego Polska Press Grupy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zmiany w rządzie. Donald Tusk przedstawił nowych ministrów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki