Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wystawa polskich plakatów w ramach Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu WIDEO

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Wideo
od 16 lat
W łódzkim Monopolis otwarta została wystawa plakatów do polskich filmów fabularnych. To wydarzenie towarzyszące 33. Festiwalowi Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu

Na ekspozycji w Monopolis można zobaczyć plakaty do takich filmów, jak „Ida”, „Pianista”, czy „Śmierć prezydenta”. To produkcje, które łączy wzbudzanie u widza poczucia zagrożenia, niepokoju, wątpliwości, lęku lub dyskomfortu. W formie graficznej opisują je dzieła takich artystów, jak Andrzej Pągowski, Michał Batory, czy Stasys Eidrigevičius.

- To wystawa nieduża, ale znacząca - podkreśla Marzena Bomanowska, dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi, autorka ekspozycji. - Prezentujemy na niej plakaty wybitne, dotyczące filmów, które łączą się tematyką z ideą festiwalu Człowiek w Zagrożeniu. To produkcje mówiące o wielkich zagrożeniach, mających swoje korzenie w historii bliższej lub odleglejszej, która przypomina się w tragiczny sposób do dzisiaj. Ale są też filmy opowiadające o kameralnych, rodzinnych dramatach. Przedstawione prace pokazują w skrócie historię polskiego plakatu, sposób, w jaki graficy reagowali na zagrożenia przedstawiane w filmach.

33. Festiwal Człowiek w Zagrożeniu rozpocznie się w poniedziałek 16 października i potrwa do 22 października, w Muzeum Kinematografii. Jednym z festiwalowych miejsc będzie także Monopolis. Wydarzenie ma też swoja odsłonę online - w dniach 16=19 października, na platformie VOD Think Film.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki