Przetarg na ich zakup zostanie ogłoszony w I kwartale 2023 roku, a dostawa przewidywana jest do końca 2024 roku. Nie wiadomo dokładnie, kto z nich skorzysta, autobusy będą bowiem kursować na trasach między miejscowościami z najrzadszą siatką połączeń. Ma to poprawić dostępność transportową, a dzięki temu podnieść jakość życia mieszkańców.
- Program CPK ma na celu rzeczywistą poprawę dostępności i jakości transportu publicznego w Polsce – mówi Mikołaj Wild, prezes spółki CPK. - Nasze działania integrują transport kolejowy i autobusowy, realnie zmniejszając wykluczenie komunikacyjne. Ma to ogromne znaczenie zarówno z perspektywy całego kraju, jak również poszczególnych regionów Polski. Województwo łódzkie jest jednym z najistotniejszych beneficjentów programu CPK.
Transport kolejowy kompatybilny z autobusowym
Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego uważa, że dzięki inwestycji większy dostęp do kolei zyska 12 mln Polaków, w tym mieszkańców wsi i średnich miast.
- Infrastruktura transportowa to system, którego ważnym elementem jest także transport autobusowy – zaznacza Marcin Horała. - Stąd właśnie nasze działania, w ramach których chcemy wspomóc władze województwa i ułatwić jego mieszkańcom codzienne dojazdy.
Podpisane porozumienie pozwoli na zrealizowanie trzeciego etapu projektu „Likwidacja wykluczenia komunikacyjnego w Łódzkiem – spójny i zrównoważony system transportowy województwa łódzkiego”.

szkolenie wojsko
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?