Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Brudna miotła: konkurs na najbardziej brudne, dziurawe ulice i chodniki w Łodzi. Organizatorzy czekają na zgłoszenia miejsc i zdjęcia

Marcin Darda
Marcin Darda
Zwycięskie lokalizacje konkursu Brudna Miotła w 2022 r. w kategorii "najbardziej dziurawa droga"
Zwycięskie lokalizacje konkursu Brudna Miotła w 2022 r. w kategorii "najbardziej dziurawa droga" ŁCN/FB
Ogłoszono drugą edycję konkursu na najbrudniejsze miejsca Łodzi, najbardziej dziurawe ulice i chodniki. W drugiej edycji konkursu "Brudna miotła" organizatorzy czekają na propozycje łodzian i wykonane przez nich fotografie najbardziej zaniedbanych miejsc, do 3 kwietnia.

ZAŚMIECONA I BRUDNA ŁÓDŹ. GALANTE SPRZĄTANIE I BRUDNA MIOTŁA

Przed rokiem konkurs "Brudna miotła" zdobył wiosną niebywałą popularność ze względu na tradycyjny w Łodzi problem, czyli brud i tony śmieci złożone w miejscach do tego nieprzeznaczonych. To m.in. w reakcji na "Brudną miotłę" magistrat odpowiedział czymś, co kiedyś nazywało się czynem społecznym, czyli porządkowaniem publicznych miejsc miasta przez ochotników w akcji Galante Sprzątanie. Ochotnicy to w większości urzędnicy, pracownicy miejskich spółek czy miejscy radni. W tym roku z 260 lokalizacji ponad tysiąc ochotników zebrało 40 ton śmieci, o 60 ton mniej niż przed rokiem, co ma sugerować, że problem zaśmiecenia Łodzi jest coraz mniejszy.

BRUDNA MIOTŁA. W JAKICH KATEGORIACH ODBĘDZIE SIĘ KONKURS?

Mimo, że Galante Sprzątanie odbyło się w pierwszy wiosenny weekend, stowarzyszenie Łódź Cała Naprzód! nie rezygnuje i po raz drugi ogłosiło właśnie konkurs m.in. na najbrudniejsze miejsca Łodzi.

- Jednorazowe akcje, takie jak Galante Sprzątanie, jakkolwiek pozytywne i chwalebne, medialnie rozmywają problem, odwracają uwagę od odpowiedzialności Miasta za utrzymanie czystości — mówi wspierająca akcję Małgorzata Czubak.

Tak jak w ubiegłym roku, zdjęcia można zgłaszać w kilku kategoriach:

  • najbardziej dziurawa ulica
  • najbardziej zaniedbana nowa inwestycja.
  • najbrudniejsza ulica w mieście.
  • najbardziej krzywy chodnik w mieście.
  • najbardziej zaniedbany teren zielony.
  • największy wstyd — nagroda za całokształt

Zgłoszone lokalizacje zostaną poddane głosowaniu w internetowej sondzie, a zwycięscy trafią na tegoroczną listę laureatów w kilku kategoriach. Wyniki plebiscytu, wraz z pamiątkowymi statuetkami, zostaną przekazane Urzędowi Miasta Łodzi podczas uroczystej gali, aby pomóc w identyfikacji miejsc do naprawy i podjęciu działań w celu poprawy czystości miasta. Kandydatury wraz z dokumentacją fotograficzną można przesyłać w wiadomości prywatnej na fanpage Łódź Cała Naprzód na Facebooku lub na adres e-mail [email protected] do 3 kwietnia br. ze wskazaniem kategorii, do której zgłaszane jest miejsce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki