Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Burze przechodzące nad Łodzią utrudniają sprzątanie po zimie. Są miejsca, które trzeba sprzątać kilka razy

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Sławomir Kowalski / archiwum Polska Press
Firmy sprzątające Łódź po zimie uprzątnęły już 250 km pasów drogowych. Pozimowe sprzątanie miasta trwa tydzień. Miało zakończyć się przed upływem półtora miesiąca, ale termin został skrócony do 30 kwietnia. Chodzi o to, żeby miasto było czyste przed majówką.

Sprzątanie ulic z piachu po zimie trwa już tydzień. Niestety, burza na nowo naniosła piach na posprzątane drogi i firmy sprzątające musiały czyścić jezdnie ponownie. Przejścia pod wiaduktami przy Łodzi Kaliskiej trzeba było porządkować nawet trzykrotnie.

Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali problem używania dmuchaw przez firmy sprzątające. Łodzianie skarżyli się, że ta metoda odgarniania piachu powoduje wzniecanie kurzu. Po piątkowym spotkaniu wiceprezydenta Tomasz Treli z firmami sprzątającymi zapadał decyzja, że ulice będą sprzątane ręcznie, bez użycia dmuchaw.

Sprawdź, gdzie jest burza

Wiceprezydent Tomasz Trela zadecydował również, że od dziś drogi będą sprzątane w godzinach nocnych, gdy na ulicach jest mały ruch. Dzięki temu możliwe będzie przyspieszenie prac. Pierwotnie zapowiadano, że sprzątanie miasta po zimie będzie trwało półtora miesiąca. Ostatecznie zapadła decyzja, że wszystkie prace mają skończyć się przed majówką, czyli do 30 kwietnia. Wiceprezydent apeluje do łodzian o wyrozumiałość w przypadku hałasu podczas sprzątania w godzinach nocnych. Firmy zobowiązały się, że będą pracować jak najciszej, aby nie sprawiać niedogodności.

Żółty pył znad Sahary spadnie z deszczem na auta i okna

Przez tydzień do wydziału gospodarki komunalnej UMŁ i na portale społecznościowe wiceprezydenta Treli wpłynęło od mieszkańców 60 zgłoszeń zanieczyszczonych miejsc. Część już została posprzątana, a pozostałe mają być wysprzątane wkrótce. Firmy sprzątające mają ustaloną kolejność prac i nie będą przesuwać pracowników z Widzewa na Retkinię, żeby uprzątnąć jedno miejsce. Wiceprezydent prosi, aby nadal wysyłać zdjęcia nieuprzątniętych miejsc na jego profile w portalach społecznościowych, albo kontaktowanie się z wydziałem gospodarki komunalnej UMŁ pod numerami telefonów 42 638 49 22 lub 42 638 54 53, albo pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 986.

Zobacz skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki