Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dofinansowanie kultury w Łódzkiem. 100 tysięcy złotych na granty w konkursie Muzeum Sztuki w Łodzi - Koalicje Kultury

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
100 tys. zł na granty w konkursie Muzeum Sztuki
100 tys. zł na granty w konkursie Muzeum Sztuki muzeum sztuki
Rozpoczyna się trzecia już edycja konkursu w ramach programu Koalicje Kultury, w którym o dofinansowanie powalczą przedsięwzięcia z zakresu edukacji i animacji kulturowej. Najlepsze projekty mogą zdobyć nawet po dziesięć tysięcy złotych.

Głównym celem Koalicji Kultury jest wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury i sektor edukacji w realizowaniu wspólnych przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej. Taki jest też cel samego konkursu. Regulamin zakłada, że jego uczestnicy muszą nie tylko wymyślić projekt, odpowiadający na realną potrzebę lokalnej społeczności, ale też działać ponadlokalnie: reprezentować minimum dwie gminy, dwa miasta czy dwa powiaty, współpracować z przedstawicielami sektora kultury, edukacji oraz freelancerem spoza instytucji.

Czy będą to warsztaty dla najmłodszych czy kurs filmowy dla seniorów w wiejskiej bibliotece kwota dofinansowania jednego projektu to maksymalnie 10 tysięcy złotych. Łączna wartość grantów wynosi 100 tysięcy złotych, wsparcie finansowe zaplanowano zatem dla co najmniej dziesięciu uczestników konkursu. Zgodnie z regulaminem projekt musi być realizowany na terenie województwa łódzkiego.

W tym roku konkurs jest jednoetapowy. Aby wziąć w nim udział należy przesłać wersję elektroniczną wypełnionej aplikacji (do pobrania ze strony www.koalicjekultury.pl) na adres: [email protected] do 30 kwietnia. Następnie uczestników czekają rozmowy z jurorami, które zostały zaplanowane na 10 lub 11 maja.

Aplikacje można przesyłać do Muzeum Sztuki w Łodzi – operatora regionalnego programu Bardzo Młoda Kultura od 3 do 30 kwietnia. Zwycięskie projekty poznamy 11 maja.

– Uczestnicy konkursu spotkają się z jurorami osobiście w Muzeum Sztuki w Łodzi, albo za pośrednictwem nowoczesnych mediów, dzięki komunikatorom internetowym – zapowiada Agnieszka Wojciechowska-Sej, kierownik projektu Koalicje Kultury. – Nie każdy potrafi wszystkie swoje zamierzenia przelać na papier, dlatego rozmowy pozwolą doprecyzować zapisane we wniosku pomysły i rozwiać ewentualne wątpliwości pięcioosobowego jury – wyjaśnia.

Aplikacje oceniać będą:

  • Adam Florczyk (jeden z pomysłodawców i organizatorów Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”, wieloletni edukator w Centrum Promocji Młodych, koordynator częstochowskiej Nocy Kulturalnej),
  • Anna Nonna Nawrot (psycholożka i historyczka sztuki, edukatorka muzealna, krytyczka sztuki współczesnej),
  • Joanna Szymajda (doktor nauk humanistycznych, teatrolożka, psycholożka, wieloletnia wicedyrektor Instytutu Muzyki i Tańca),
  • Marek Kościółek (twórca autorskiego Teatru „Krzyk”, reżyser, animator, działacz społeczny, pedagog i politolog),
  • Katarzyna Jankowska (kuratorka związana ze środowiskiem toruńskich organizacji pozarządowych, współzałożycielska i członkini Spółdzielni Socjalnej KULTURHAUZ).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki