ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Ile się zarabia w województwie?

  Rozwiń
  II Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych. Sukcesy...

  II Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych. Sukcesy uczniów łódzkiej szkoły baletowej

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Maciej Stanik/archiwum Polska Press

  Łodzianie wrócili z nagrodami z II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskich Tańców Narodowych dla uczniów szkół baletowych, który odbył się w Koszęcinie.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Maciej Stanik/archiwum Polska Press

  Festiwal organizowany jest w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny. W tym roku Grand Prix nie przyznano, ale w kategorii polskie tańce narodowe, forma: duet, I nagrodę zdobyła choreografia Marii Kuśnierz-Michalak „Wszystko po krakowsku” z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. W tej samej kategorii, ale forma: taniec zespołowy, choreografie Marii Kuśnierz-Michalak – „Krakowskie harce”, „Do upadłego” i „Dziecięce marzenia” – zdobyły nagrody I, II i III.

  W kategorii stylizacja polskiego folkloru tanecznego, forma: solo, I i II nagrody nie przyznano, a III nagrodę zdobyły ex aequo choreografia „Marysia” Aleksandry Stanisławskiej z OSB Łódź i „Z tęsknoty” Katarzyny Dziok z OSB Bytom.
  W tej samej kategorii, forma: taniec zespołowy, II nagroda przypadła ex aequo choreografii „Słomiany zapał” Ewy Salwy z OSB Łódź i „Oczekiwanie” Katarzyny Dziok z OSB Bytom, a III nagroda, także ex aequo, Marii Kuśnierz-Michalak z OSM Łódź za „Starszą siostrę” i Małgorzacie Borowiec z OSB Warszawa za „Wiosną”.

  Jury przyznało też nagrody: dla Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi za najlepszą całościową prezentację szkolną podczas Festiwalu; dla nauczycieli, których praca i zaangażowanie w przygotowanie uczestników Festiwalu została najwyżej oceniona (m.in. Maria Kuśnierz-Michalak z OSB Łódź); dla nauczyciela za najciekawszą choreografię i interpretację muzyki Karola Kurpińskiego – Maria Kuśnierz-Michalak z OSB Łódź za „Starszą siostrę”.


  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo