Mięso z kurczaka powoduje raka? Są badania dotyczące wpływu spożywania drobiu! Naukowcy dokonali przerażającego odkrycia!

KOR
W Polsce, według danych Instytutu Ekonomiki, Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, przeciętny Polak zjada rocznie około 40,5 kg wieprzowiny, 30 kg drobiu i 4 kg wołowiny.„Atlas mięsa” od 10 lat wydawany jest przez Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie we współpracy z Instytutem na rzecz Ekorozwoju
W Polsce, według danych Instytutu Ekonomiki, Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, przeciętny Polak zjada rocznie około 40,5 kg wieprzowiny, 30 kg drobiu i 4 kg wołowiny.„Atlas mięsa” od 10 lat wydawany jest przez Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie we współpracy z Instytutem na rzecz Ekorozwoju pixabay.com
Naukowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie przeprowadzili szereg badań, których celem było określenie wpływu regularnego spożywania mięsa kurczaka na ryzyko rozwoju raka. Po pięciu latach analizy naukowcy doszli do wniosku: istnieje związek między konsumpcją drobiu a trzema rodzajami nowotworów.

Regularne jedzenie mięsa z kurczaka wpływa na rozwój nowotworów!

W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie wzięło udział ponad 475 tysięcy Brytyjczyków w wieku od 37 do 73 lat. Zdrowie osób, które zostały objęte badaniem monitorowano przez pięć lat.

Naukowcy zauważyli, że u ponad 23 tysięcy badanych osób zdiagnozowano nowotwory w tym okresie. Dodatkowo zaobserwowano, że spożywanie kurczaka wydawało się być związane z czerniakiem, rakiem prostaty i chłoniakiem nieziarniczym.
Warto nadmienić, że poza drobiem badani spożywali również mięso czerwone, a samo badanie nie uwzględniało sposobu przygotowania mięsa.

"Naukowcy znaleźli jedynie związek między jedzeniem mięsa kurczaka a nowotworami. To nie jest żaden mechanizm. Nie oznacza to, że jedzenie drobiu powoduje raka" - skomentowała Dr Penny Adams.

Ostatecznie w raporcie końcowym naukowcy stwierdzili, że konieczne są dalsze badania, które pozwolą na lepsze zrozumienie związku między spożywaniem drobiu a ryzykiem zachorowania na nowotwór.

Ile mięsa spożywają Polacy?

Szacuje się, że do 2029 roku produkcja mięsa na świecie zwiększy się o kolejne 40 mln ton, osiągając poziom 366 mln ton rocznie – wynika z danych zawartych w „Atlasie Mięsa 2022”. Polska obecnie jest jednym z największych producentów mięsa w Europie.

Na całym świecie możemy obserwować wzrost spożycia mięsa. W ciągu ostatnich 20 lat światowa konsumpcja mięsa zwiększyła się ponad dwukrotnie, sięgając 320 mln ton w 2018 roku. Z kolei większość krajów w Europie od lat ma stałe i wysokie statystyki spożycia. W Polsce w 2021 roku odnotowano średnie spożycie mięsa na poziomie 79 kg rocznie.

W Polsce, według danych Instytutu Ekonomiki, Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, przeciętny Polak zjada rocznie około 40,5 kg wieprzowiny, 30 kg drobiu i 4 kg wołowiny.

„Atlas mięsa” od 10 lat wydawany jest przez Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie we współpracy z Instytutem na rzecz Ekorozwoju

Mięso z kurczaka powoduje raka? Są badania na temat wpływu spożywania drobiu! Naukowcy dokonali przerażającego odkrycia!

W Polsce, według danych Instytutu Ekonomiki, Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, przeciętny Polak zjada rocznie około 40,5 kg wieprzowiny, 30 kg drobiu i 4 kg wołowiny.„Atlas mięsa” od 10 lat wydawany jest przez Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie we współpracy z Instytutem na rzecz Ekorozwoju

Mięso z kurczaka powoduje raka? Są badania dotyczące wpływu ...

Sonda - Czy Polacy chcą amerykańskiej elektrowni atomowej w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie