MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na Piotrkowskiej w Łodzi będzie głośno. Ruszają dwa duże kluby: Do Sopotu na Off Piotrkowskiej i P84 przy ul. Piotrkowskiej 84

Matylda Witkowska
W tym sezonie Do Sopotu Club&Lounge będzie działał na terenie Off Piotrkowskiej
W tym sezonie Do Sopotu Club&Lounge będzie działał na terenie Off Piotrkowskiej Krzysztof Szymczak
Dwa duże kluby muzyczne otworzą się w ten weekend na ulicy Piotrkowskiej: Do Sopotu i P84. Oba są oczekiwane przez młodzież i… budzą lęki u sąsiadów. Można spodziewać się, że będzie głośno.

Otwarcia dwóch klubów muzycznych przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi

Po wielu perypetiach w piątek (7 czerwca) wieczorem przy ul. Piotrkowskiej 138/140 otwiera się modny klub muzyczny Do Sopotu. To klub specjalizujący się w weekendowych imprezach tanecznych pod chmurką i jeden z najpopularniejszych w Łodzi.

Do Sopotu Łódź przez pięć lat działał przy ul. Piotrkowskiej 84. Młodzi ludzie zwłaszcza po pandemii pokochali formułę letniej zabawy na dworze. Jednak klub wywoływał regularne protesty sąsiadów, którzy w letnie weekendy nie mogli spać. Wzywali policję, a nawet Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który przeprowadził tam nawet oficjalne pomiary hałasu.

W tym sezonie Do Sopotu przeniósł się do nowej lokalizacji, przy ul. Piotrkowskiej 138/140, czyli na teren Off Piotrkowskiej. Jako wspólny projekt o nazwie OFFxSopot ma działać do końca września, wzbogacając ofertę Offa i przejmując jego młodszą klientelę. Jednak jeszcze przed otwarciem wzbudziło to emocje. Już wiosną zgłosili się do nas sąsiedzi nowego miejsca spodziewający się hałasu.

- Boję się, że w weekendy będę musiał wyjeżdżać z miasta – mówił jeden z nich, potem zgłosili się do nas kolejni.

Ale wątpliwości wzbudził też wygląd przyszłego klubu, a zwłaszcza wykonana z blachy falistej wysoka na dwie kondygnacje frontowa ściana klubu. Łodzianie uznali, że nie pasuje do zabytkowej ulicy Piotrkowskiej i zgłosili sprawę do wojewódzkiej konserwator zabytków. Dr Anna Michalak nakazała wprowadzenie zmian, co o kilka tygodni opóźniło otwarcie klubu. Teraz jednak zamiast falistej blachy w kolorze khaki od strony deptaka pojawiła się częściowo ażurowa, a częściowo naśladująca mur fasada z elementami zieleni. Klub może działać.

OFFxSopot zajął frontową część łódzkiego „Offa”. Na prawie 340 mkw. ustawione zostały kontenerowe bary, pufy, huśtawki, a także dwa różowe flamingi będące symbolem klubu. Klub ma działać do września, przez jeden sezon.

- Będzie to przestrzeń do spędzania czasu przy muzyce na wolnym powietrzu, żyjąca cały dzień – od rana będzie kawiarnią, a wieczorami klubem - informowała wiosną rzeczniczka prasowa Off Piotrkowskiej Joanna Karpińska.

Ale to niejedyne klubowe otwarcie planowane na ten weekend. W starej lokalizacji po klubie Do Sopotu nowy najemca otwiera klub muzyczny P84, celując w bywalców, którzy przyzwyczaili się do starego miejsca. Tu też odbywać się mają imprezy pod chmurką, odświeżone przestrzenie mają wprowadzać użytkowników w klimat lata na plaży. Pierwsza impreza odbędzie się także w piątek 7 czerwca, a na wielkie otwarcie zapowiedziano jako atrakcję obecność zmysłowych tancerek. Ogłoszono też konkurs w którym można wygrać lożę i butelkę trunku.

A to oznacza, że w tym sezonie na Piotrkowskiej znów będzie głośno.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki