MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na ul. Konstantynowskiej torowisko, sieć trakcyjna, system sterowania ruchem gotowe. Wkrótce pierwsze kursy tramwajów linii 43

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Nowe tory na ul. Konstantynowskiej już ułożone, niebawem pojadą po nich tramwaje linii 43 łączącej Łódź i Konstantynów.
Nowe tory na ul. Konstantynowskiej już ułożone, niebawem pojadą po nich tramwaje linii 43 łączącej Łódź i Konstantynów. Grzegorz Gałasiński
Po pięciu latach przerwy tramwaje linia 43 wracają na ul. Konstantynowską. Siedmiokilometrowy odcinek ulicy jest już prawie gotowy. Zarząd Dróg i Transportu zapowiada, że pojazdy wyjadą na trasę na początku lipca.

Ostatnie prace na łódzkim odcinku ul. Konstantynowskiej

Torowisko jest ułożone, a sieć trakcyjna zainstalowana na całej trasie linii od granic Łodzi do jej centrum. Zakończył się remont trzech mostów na rzece Łódce, przez które trasa prowadzi.

Ekipy pracują jeszcze na odcinku od ul. Krańcowej do ul. Krakowskiej. Tutaj trwają ostatnie roboty drogowe - buduje się zjazdy do posesji i kanał technologiczny, układa krawężniki. Drogowcy usuwają też kolizje elektroenergetyczne przy skrzyżowaniu ul. Konstantynowskiej i ul. Krańcową. Na koniec wzdłuż ul. Konstantynowskiej zostanie posadzonych prawie 100 drzew, ponad 6 tys. krzewów i trawy i byliny różnych gatunków.

Więcej

Ekipy MPK zabrały się za naprawę torów na al. Włókniarzy.

Remont dróg w Łodzi. Na al. Włókniarzy zaczęła się naprawa t...

Remont ul. Konstantynowskiej. Nie tylko wymiana torowiska i sieci

Przebudowa torowiska tramwajowego z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego to wspólna inwestycja obu miast. Zakładała nie tylko wymianę torów, zwrotnic, sieci i budowę przystanków, ale również remont mostów, montaż nowej podstacji trakcyjnej i systemu sterowania ruchem, instalacji podziemnych, remont odcinków ulic przylegających do linii.

W sumie modernizacja objęła siedem kilometrów torowiska i sieci, na każde z miast przypadła połowa tego odcinka. Konstantynów Łódzki wymienił szyny i trakcję od ul. Przygranicznej do pl. Wolności, a Łódź od ul. Krakowskiej do ul. Przygranicznej. Poza tym Łódź wyremontowała mosty, zapewniła infrastrukturę techniczną.
Wartość całej inwestycji to ok. 81 mln zł.

Więcej

Drogowcy ułożyli pierwszą warstwę asfaltu na remontowanym odcinku ul. Lutomierskiej.

Remont dróg w Łodzi. Trwa wymiana nawierzchni na odcinku uli...

Linia tramwajowa 43 łącząca Łódź i Konstantynów Łódzki należy do jednych z najstarszych w kraju - uruchomiono ją w 1910 roku. Tramwaje zniknęły z ul. Konstantynowskiej wiosną 2019 roku. Torowisko było w fatalnym stanie technicznym. Po wykrzywionych szynach nie dało się już jeździć, podróż tramwajami zagrażała bezpieczeństwu pasażerów, linię więc zawieszono. Po pięcioletniej przerwie tramwaje wracają, pierwsze kursy są planowane na początku lipca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Na ul. Konstantynowskiej torowisko, sieć trakcyjna, system sterowania ruchem gotowe. Wkrótce pierwsze kursy tramwajów linii 43 - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki