Piłkarki TME SMS Łódź uciekły Górnikowi. Liderki wygrywają

Piłka nożna. Siódmy zespół ekstraligi – KKPBydgoszcz był rywalem wicemistrzyń Polski i liderek obecnego sezonu – TMESMSŁódź.

Łodzianki grały skoncentrowane i po półgodzinie gry objęły prowadzenie po pięknym strzale Nadii Krezyman z linii pola karnego. Tuż po przerwie wynik podwyższyła niezawodna Dominika Kopińska. Ta zawodniczka najpierw odebrała piłkę rywalkom. Podała do Anny Rędzi, która strzeliła silnie, bramkarka z Bydgoszczy odbiła piłkę, a Dominika Kopińska wturlała ją do bramki.
Choć gospodynie strzeliły kontaktowego gola z karnego w 70 minucie meczu (po wątpliwym faulu Katarzyny Konat), to jednak ostateczny cios zadały podopieczne trenera Marka Chojnackiego. W 86 minucie grająca na pozycji stopera Katarzyna Konat zrehabilitowała się za wcześniejszy faul i ustaliła wynik meczu. Katarzyna Konat strzelił głową do siatki po wolnym i błędzie bramkarki miejscowej drużyny.
Wspaniałe wieści dotarły do łódzkich piłkarek z Gdańska. W Trójmieście punkty stracił Górnik Łęczna. Po golu w ostatniej minucie przegrał z APLG Gdańsk. Łodzianki uciekły łęczyniankom na trzy punkty.
W następnej kolejce łodzianki zagrają w Koninie z Medykiem.

KKPBydgoszcz – TMESMS Łódź 1:3 (0:1)
Gole: 0:1 Nadia Krezyman (31), 0:2 Dominika Kopińska (48), 1:2 Karolina Majda (70, karny), 1:3 Katarzyna Konat (86)
TME SMS: Oliwia Szperkowska - Yurina Enyo, Wiktoria Zieniewicz, Katarzyna Konat, Julia Kolis, Gabriela Grzybowska, Anna Rędzia, Dominika Gąsieniec, Ernestina Amabmila, Nadia Krezyman, Dominika Kopińska. Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze: Tarnovia Tarnów – Medyk Konin 2:1, Śląsk Wrocław – Rekord Bielsko-Biała (przełożony na 14 kwietnia), Olimpia Szczecin – Czarni Sosnowiec 0:2, AZS UJ Kraków – Górnik Łęczna 2:1, APLG Gdańsk – GKS Katowice 1:4.
12.Rekord Bielsko-Biała13411-45
26.03: Medyk Konin – TMESMS Łódź (13.30)
Inne mecze: APLG Gdańsk – KKP Bydgoszcz, GKS Katowice – AZS UJ Kraków, Górnik Łęczna – Olimpia Szczecin, Czarni Sosnowiec - Śląsk Wrocław, Rekord Bielsko-Biała – Tarnovia.
Puchar Polski
Rozlosowano pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski kobiet. Mecze rozegrane zostaną 27 kwietnia. Łodzianki zagrają z wiceliderem pierwszej ligi.
Stomilanki Olsztyn – TMSSMS Łódź
Rekord Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław
Pogoń II Tczew – Czarni Sosnowiec
Respekt Myślenice – Medyk Konin
Z drużyną Stomilanek walczyła dzielnie rezerwowa drużyna TMESMS Łódź. Niestety pomimo wyrównanego meczu łodzianki przegrały 0:2, tracąc gole w 83 i 86 minucie meczu.
Skład TME SMS : Paturaj – Dyśkowska (k), Orłowska, Lulkowska, Libera, Czołnowska, Lichwa (46, Dobroń), Kwiatkowska (46, Czuj), Warelis (46, Olkiewicz), Dąbrowska (46, Malesa), Gała (46, Piórkowska). Trenerzy: Marzena Salamon, Sebastian Papis.