Piotr Misztal zapowiada, że pozwie technikum, w którym maturę ma zdawać jego syn, jeśli przez strajk nauczycieli nie będzie egzaminu

Maciej Kałach
Piotr Misztal, biznesmen i milioner, zapowiada, że pozwie łódzkie technikum, w którym maturę od 6 maja ma zdawać jego syn - jeśli przez strajk nauczycieli nie będzie tam egzaminu dojrzałości.

Strajk nauczycieli w Łodzi i w regionie. W szkołach wciąż nie ma decyzji, kto będzie zdawał maturę

Piotr Misztal jest przekonany, że skoro jego syn wywiązuje się ze swojego obowiązku - i zdobywa wiedzę - nauczyciele też powinni wypełniać własne zadania, w tym zorganizować młodzieży maturę.

- Omawiałem sprawę ze swoimi dwoma prawnikami, szkoła może spodziewać się pozwu, jeśli matury przez strajk jej pracowników nie będzie - powiedział "Dziennikowi Łódzkiemu" w środę (17 kwietnia) Piotr Misztal. Ewentualny pozew ma dotyczyć szkód, które może odnieść syn biznesmena. W jego wakacyjnych planach jest wycieczka po Stanach Zjednoczonych (z wykupionymi już biletami lotniczymi). Piotr Misztal obawia się również, że strajk nauczycieli zdezorganizuje zamiary syna związane ze studiowaniem.

Łódzki milioner przewiduje, że - jeśli egzaminów nie będzie w wielu szkołach - za jego przykładem pójdą rodzice maturzystów w całej Polsce.

Dom Piotra Misztala. Jak mieszka łódzki biznesmen Piotr Misz...

Syn Piotra Misztala kończy w tym roku szkolnym naukę w jednym z techników prowadzonych przez łódzki samorząd. Biznesmen powiadomił szkołę o swoich ewentualnych zamiarach, wysyłając SMS na numer telefonu wychowawczyni chłopaka.

Piotr Misztal uważa, że nauczyciele w swojej pracy zawodowej powinni kierować się przede wszystkim powołaniem.

Jeśli chcą podwyżki, zapraszam do mnie. Po przyuczeniu daje 8 tys. zł - mówi Misztal

- Jeśli chcą podwyżki, zapraszam do mnie. Po przyuczeniu daje 8 tys. zł - mówi łódzki biznesmen. Piotr Misztal jest potentatem branży budowlanej, próbował swoich sił także w polityce. W 2005 r. został posłem wybranym z list Samoobrony, z której potem wystąpił, w latach 2006, 2014 i 2018 bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta Łodzi. W ostatnich wyborach samorządowych startował, ponieważ - jak mówił - nie zgadza się z polityką wydawania pieniędzy przez Hannę Zdanowską.

Ile zarabia nauczyciel? Realne pensje nauczycieli z dowodów ...

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 189

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-04-24T14:12:11 02:00, okin:

Zdanowska i nauczyciele z ZNP na bruk w Polsce niema przyzwolenia na rządy złodziei,lewaków i przestępców.Brawo panie Piotrze miejsce nieudaczników jest w kryminale albo na bruku?

Każdy klient restauracji może złożyć pozew przeciwko właścicielowi restauracji, jak po jego jedzeniu nie zrobi ... To i on może składać co chce.

o
okin

Zdanowska i nauczyciele z ZNP na bruk w Polsce niema przyzwolenia na rządy złodziei,lewaków i przestępców.Brawo panie Piotrze miejsce nieudaczników jest w kryminale albo na bruku?

ł
łodziak
2019-04-22T18:26:06 02:00, Gość:

Za edukację dzieci odpowiada nie Pan czy Pani nauczycielka tylko Państwo. Nauczyciel jak każdy pracownik ma konstytucyjne prawo do strajku. Jak się komuś to nie podoba - niech pośle dziecko do prywatnej szkoły która nie strajkuje - nie stać rodziców? - "niech zmienią pracę na lepiej płatną" jak radzą nauczycielom.

Poślę dziecko do prywatnej tylko i wyłącznie pod jednym warunkiem.

Ustawowo MUSI być zagwarantowane, że posyłając dziecko do prywatnej szkoły będę zwolniony z płacenia części podatku na szkolnictwo tzw. państwowe. Zapłacę chętnie za uczciwą pracę nauczyciela w prywatnej szkole.

Obecnie nauczyciele maja głęboko w ... to ,że płacą na nich rodzice z podatków zdzieranych co miesiąc.

O
Ona
, Ciekawski:

Wychowawczyni mojego syna za trzy lata LO nie zabrała ich na wycieczkę, czy do teatru, zawsze ich olewała, a teraz dostanie 300zł dodatku? za co? Prowadziła godzinę wychowawczą raz w tygodni która była płatna. Czy ktoś z nauczycieli wytłumaczy mi za co dostaną wszyscy wychowawcy 300zł?

, Gość:

Od wycieczek jest Orbis

, Gość:

A od czego jest wychowawca? Pytam jako rodzic

, Gość:

I to jest clou całej sprawy. W Polsce szkoła jest OD WSZYSTKIEGO, tak? Czy zdajecie sobie sprawę, że w ŻADNYM ale to ŻADNYM z tych wspaniałych europejskich systemów szkolnych uczniowie nie jeżdżą na wycieczki szkolne z nauczycielami tylko z rodzicami?? Pozwól, że cię oświecę jak to wygląda: Oto w punktach to, co napisała moja córka o szwedzkiej szkole państwowej (pracuje tam).

*40 godzin pracujących, 18 zegarowych pod tablicą (zajęcia mają różną długość)

· * 30 min płatnej przerwy na lunch (darmowy, bo siedzisz z uczniami)

· * 30 min tzw personal break (płatnej)

· * ramtid - godziny pracy możesz ustawić sobie sam, godziny 9-14 są stałe, poza tym twoja decyzja ile i kiedy

· * Stanowiska pracy w ogromnych pokojach nauczycielskich, służbowe telefony i komputery, darmowa kawa/herbata/przekąski

· * 2 wychowawców na klasę, mentor time (coś ala lekcja wychowawcza) 2x w tygodniu 30min

· * Head of Year i Head of Department odpowiadają za roczniki i konkretne przedmioty, nadzorowanie testów, wszystkie problemy, koordynowanie pracy, itd, dodatkowo płatne

· * Raz w tygodniu dyżur na zewnątrz 30min, innych nie ma

· * Asystenci 100% dla uczniów z problemami (fizyczne, zachowanie, język, frekwencja) - w szkole ich jest ok 30.

· * Behavior Team (nie nauczyciele przedmiotowcy), która zajmuje się zachowaniem uczniów i przestrzeganiem zasad, pomagają z uczniami, nadzorują korytarze, także w czasie przerw

· * Świetlice podzielone są na roczniki 4 osobne grupy, 4 pedagogów w każdej

· * Nadgodziny są płatne, jeśli pracujesz po południu nie masz zajęć w ciągu dnia

· * Regularne in-service days, nauczyciele są doszkalani, dzieciaki w domu na tzw reading day (mają sobie zająć czas czytaniem)

· * Dni przed końcem semestru bez normalnych zajęć, nauczyciele spotykają się z rodzicami, system rezerwacji spotkań online, rodzice musza się dostosować do godzin

· * Bez wycieczek dłuższych niż dzień

· * 8 tygodni wakacji wszystkie inne przerwy ( Wielkanoc np 10 dni w tym roku)

· Nauczyciel ma koordynatorów i teachers aid, którzy zabierają trudnych uczniów z zajęć i dają im dodatkowe godziny ze specjalnym nauczycielem.

· Jeśli ktoś bardzo przeszkadza, może być zabrany z klasy albo nawet budynku i mieć osobne zajęcia z innym nauczycielem, żeby nie przeszkadzać reszcie

· system do raportowania zachowań ( 3 małe upomnienia to 1 duże czyli dodatkowa godzina po zajęciach z behavior team)

· *180min zastępstw (4 godziny lekcyjne) miesięcznie wszystko powyżej albo odmawiasz albo dodatkowo płatne

· *Szkolenia dostajesz zastępstwo i jedziesz, szkoła płaci za wszystko

· * W szkole nauczyciel może być o 7.30, zajęcia szkolne kończą się o 15.15, rzadko nauczyciele mają spotkania zespołow do 16.

* 4 godziny tygodniowo liczone są na pracę w domu

·* Nie ma żadnych dyskotek, koncertów, apeli, czasami w czasie zajęć jest coś małego, może 2 razy do roku na koniec semestru ale to trwa ok godzinę- wręczenie dyplomów,

*bal na koniec liceum w hotelu

·*wyjścia z klasą wyłącznie w godzinach pracy, w weekendy nie do pomyślenia

To proszę tam jechać skoro tu w Polsce jest źle...zobaczymy jak długo tam popracuja

G
Gość

Za edukację dzieci odpowiada nie Pan czy Pani nauczycielka tylko Państwo. Nauczyciel jak każdy pracownik ma konstytucyjne prawo do strajku. Jak się komuś to nie podoba - niech pośle dziecko do prywatnej szkoły która nie strajkuje - nie stać rodziców? - "niech zmienią pracę na lepiej płatną" jak radzą nauczycielom.

R
Rodzic
, Mama:

Popieram! Zwolnić ich i pozwać za łamanie konstytucji która mowi ze dziecko ma prawo do nauki! Oni to prawo im zabrali!

, Gość:

Za system oświaty odpowiedzialne jest nasze Państwo, więc za łamanie konstytucji raczej je się powinno obwiniać. Nauczyciele chcą tylko godnie zarabiać ( myślę, że jak większość z Nas).

, Gość:

Prawda

, Gość:

Mogą wszystkich zwolnić, czemu nie. Tylko drodzy rodzice, którzy tak opluwacie nauczycieli będziecie sami edukować swoje dzieci. Aż dziwne że do tej pory tego nie robiliście, tylko oddawaliście swoje skarby w ręce leni.

, Gość:

Nie, powstanie prywatne szkolnictwo, w którym zatrudnienie znajdą najlepsi nauczyciele i ich pensje będzie dyktować rynek, a nie ustawa. A wielu dziś protestujących weźmie się za siebie i zacznie pracować dużo efektywniej, bo w tym systemie na marną pracę będą lecieć na bruk

, Darek:

Tylko, czy Ciebie prostaku będzie na to prywatne szkolnictwo stać?

Mój syn skończył studia i super.

Zawdzięczamy to dzięki nam rodzicom i wielogodzinnej pracy niemalże każdego dnia włączając soboty i niedziele.

Nauczyciele???

Może jest was paru ambitnych ale reszta to lenie bez predyspozycji do nauczania, mściwi, pamiętliwi a nawet zdarzają się alkoholicy.

Nie tym powinien charakteryzować się nauczyciel-pedagog.

G
Gość
, Ciekawski:

Wychowawczyni mojego syna za trzy lata LO nie zabrała ich na wycieczkę, czy do teatru, zawsze ich olewała, a teraz dostanie 300zł dodatku? za co? Prowadziła godzinę wychowawczą raz w tygodni która była płatna. Czy ktoś z nauczycieli wytłumaczy mi za co dostaną wszyscy wychowawcy 300zł?

, Gość:

Od wycieczek jest Orbis

, Gość:

A od czego jest wychowawca? Pytam jako rodzic

I to jest clou całej sprawy. W Polsce szkoła jest OD WSZYSTKIEGO, tak? Czy zdajecie sobie sprawę, że w ŻADNYM ale to ŻADNYM z tych wspaniałych europejskich systemów szkolnych uczniowie nie jeżdżą na wycieczki szkolne z nauczycielami tylko z rodzicami?? Pozwól, że cię oświecę jak to wygląda: Oto w punktach to, co napisała moja córka o szwedzkiej szkole państwowej (pracuje tam).

*40 godzin pracujących, 18 zegarowych pod tablicą (zajęcia mają różną długość)

· * 30 min płatnej przerwy na lunch (darmowy, bo siedzisz z uczniami)

· * 30 min tzw personal break (płatnej)

· * ramtid - godziny pracy możesz ustawić sobie sam, godziny 9-14 są stałe, poza tym twoja decyzja ile i kiedy

· * Stanowiska pracy w ogromnych pokojach nauczycielskich, służbowe telefony i komputery, darmowa kawa/herbata/przekąski

· * 2 wychowawców na klasę, mentor time (coś ala lekcja wychowawcza) 2x w tygodniu 30min

· * Head of Year i Head of Department odpowiadają za roczniki i konkretne przedmioty, nadzorowanie testów, wszystkie problemy, koordynowanie pracy, itd, dodatkowo płatne

· * Raz w tygodniu dyżur na zewnątrz 30min, innych nie ma

· * Asystenci 100% dla uczniów z problemami (fizyczne, zachowanie, język, frekwencja) - w szkole ich jest ok 30.

· * Behavior Team (nie nauczyciele przedmiotowcy), która zajmuje się zachowaniem uczniów i przestrzeganiem zasad, pomagają z uczniami, nadzorują korytarze, także w czasie przerw

· * Świetlice podzielone są na roczniki 4 osobne grupy, 4 pedagogów w każdej

· * Nadgodziny są płatne, jeśli pracujesz po południu nie masz zajęć w ciągu dnia

· * Regularne in-service days, nauczyciele są doszkalani, dzieciaki w domu na tzw reading day (mają sobie zająć czas czytaniem)

· * Dni przed końcem semestru bez normalnych zajęć, nauczyciele spotykają się z rodzicami, system rezerwacji spotkań online, rodzice musza się dostosować do godzin

· * Bez wycieczek dłuższych niż dzień

· * 8 tygodni wakacji wszystkie inne przerwy ( Wielkanoc np 10 dni w tym roku)

· Nauczyciel ma koordynatorów i teachers aid, którzy zabierają trudnych uczniów z zajęć i dają im dodatkowe godziny ze specjalnym nauczycielem.

· Jeśli ktoś bardzo przeszkadza, może być zabrany z klasy albo nawet budynku i mieć osobne zajęcia z innym nauczycielem, żeby nie przeszkadzać reszcie

· system do raportowania zachowań ( 3 małe upomnienia to 1 duże czyli dodatkowa godzina po zajęciach z behavior team)

· *180min zastępstw (4 godziny lekcyjne) miesięcznie wszystko powyżej albo odmawiasz albo dodatkowo płatne

· *Szkolenia dostajesz zastępstwo i jedziesz, szkoła płaci za wszystko

· * W szkole nauczyciel może być o 7.30, zajęcia szkolne kończą się o 15.15, rzadko nauczyciele mają spotkania zespołow do 16.

* 4 godziny tygodniowo liczone są na pracę w domu

·* Nie ma żadnych dyskotek, koncertów, apeli, czasami w czasie zajęć jest coś małego, może 2 razy do roku na koniec semestru ale to trwa ok godzinę- wręczenie dyplomów,

*bal na koniec liceum w hotelu

·*wyjścia z klasą wyłącznie w godzinach pracy, w weekendy nie do pomyślenia

G
Gość
, Ciekawski:

Wychowawczyni mojego syna za trzy lata LO nie zabrała ich na wycieczkę, czy do teatru, zawsze ich olewała, a teraz dostanie 300zł dodatku? za co? Prowadziła godzinę wychowawczą raz w tygodni która była płatna. Czy ktoś z nauczycieli wytłumaczy mi za co dostaną wszyscy wychowawcy 300zł?

, Gość:

Od wycieczek jest Orbis

, Gość:

A od czego jest wychowawca? Pytam jako rodzic

I to jest clou całej sprawy. W Polsce szkoła jest OD WSZYSTKIEGO, tak? Czy zdajecie sobie sprawę, że w ŻADNYM ale to ŻADNYM z tych wspaniałych europejskich systemów szkolnych uczniowie nie jeżdżą na wycieczki szkolne z nauczycielami tylko z rodzicami?? Pozwól, że cię oświecę jak to wygląda: Oto w punktach to, co napisała moja córka o szwedzkiej szkole państwowej (pracuje tam).

*40 godzin pracujących, 18 zegarowych pod tablicą (zajęcia mają różną długość)

· * 30 min płatnej przerwy na lunch (darmowy, bo siedzisz z uczniami)

· * 30 min tzw personal break (płatnej)

· * ramtid - godziny pracy możesz ustawić sobie sam, godziny 9-14 są stałe, poza tym twoja decyzja ile i kiedy

· * Stanowiska pracy w ogromnych pokojach nauczycielskich, służbowe telefony i komputery, darmowa kawa/herbata/przekąski

· * 2 wychowawców na klasę, mentor time (coś ala lekcja wychowawcza) 2x w tygodniu 30min

· * Head of Year i Head of Department odpowiadają za roczniki i konkretne przedmioty, nadzorowanie testów, wszystkie problemy, koordynowanie pracy, itd, dodatkowo płatne

· * Raz w tygodniu dyżur na zewnątrz 30min, innych nie ma

· * Asystenci 100% dla uczniów z problemami (fizyczne, zachowanie, język, frekwencja) - w szkole ich jest ok 30.

· * Behavior Team (nie nauczyciele przedmiotowcy), która zajmuje się zachowaniem uczniów i przestrzeganiem zasad, pomagają z uczniami, nadzorują korytarze, także w czasie przerw

· * Świetlice podzielone są na roczniki 4 osobne grupy, 4 pedagogów w każdej

· * Nadgodziny są płatne, jeśli pracujesz po południu nie masz zajęć w ciągu dnia

· * Regularne in-service days, nauczyciele są doszkalani, dzieciaki w domu na tzw reading day (mają sobie zająć czas czytaniem)

· * Dni przed końcem semestru bez normalnych zajęć, nauczyciele spotykają się z rodzicami, system rezerwacji spotkań online, rodzice musza się dostosować do godzin

· * Bez wycieczek dłuższych niż dzień

· * 8 tygodni wakacji wszystkie inne przerwy ( Wielkanoc np 10 dni w tym roku)

· Nauczyciel ma koordynatorów i teachers aid, którzy zabierają trudnych uczniów z zajęć i dają im dodatkowe godziny ze specjalnym nauczycielem.

· Jeśli ktoś bardzo przeszkadza, może być zabrany z klasy albo nawet budynku i mieć osobne zajęcia z innym nauczycielem, żeby nie przeszkadzać reszcie

· system do raportowania zachowań ( 3 małe upomnienia to 1 duże czyli dodatkowa godzina po zajęciach z behavior team)

· *180min zastępstw (4 godziny lekcyjne) miesięcznie wszystko powyżej albo odmawiasz albo dodatkowo płatne

· *Szkolenia dostajesz zastępstwo i jedziesz, szkoła płaci za wszystko

· * W szkole nauczyciel może być o 7.30, zajęcia szkolne kończą się o 15.15, rzadko nauczyciele mają spotkania zespołow do 16.

* 4 godziny tygodniowo liczone są na pracę w domu

·* Nie ma żadnych dyskotek, koncertów, apeli, czasami w czasie zajęć jest coś małego, może 2 razy do roku na koniec semestru ale to trwa ok godzinę- wręczenie dyplomów,

*bal na koniec liceum w hotelu

·*wyjścia z klasą wyłącznie w godzinach pracy, w weekendy nie do pomyślenia

G
Gość
, Ciekawski:

Wychowawczyni mojego syna za trzy lata LO nie zabrała ich na wycieczkę, czy do teatru, zawsze ich olewała, a teraz dostanie 300zł dodatku? za co? Prowadziła godzinę wychowawczą raz w tygodni która była płatna. Czy ktoś z nauczycieli wytłumaczy mi za co dostaną wszyscy wychowawcy 300zł?

, Gość:

Od wycieczek jest Orbis

, Gość:

A od czego jest wychowawca? Pytam jako rodzic

I to jest clou całej sprawy. W Polsce szkoła jest OD WSZYSTKIEGO, tak? Czy zdajecie sobie sprawę, że w ŻADNYM ale to ŻADNYM z tych wspaniałych europejskich systemów szkolnych uczniowie nie jeżdżą na wycieczki szkolne z nauczycielami tylko z rodzicami?? Pozwól, że cię oświecę jak to wygląda: Oto w punktach to, co napisała moja córka o szwedzkiej szkole państwowej (pracuje tam).

*40 godzin pracujących, 18 zegarowych pod tablicą (zajęcia mają różną długość)

· * 30 min płatnej przerwy na lunch (darmowy, bo siedzisz z uczniami)

· * 30 min tzw personal break (płatnej)

· * ramtid - godziny pracy możesz ustawić sobie sam, godziny 9-14 są stałe, poza tym twoja decyzja ile i kiedy

· * Stanowiska pracy w ogromnych pokojach nauczycielskich, służbowe telefony i komputery, darmowa kawa/herbata/przekąski

· * 2 wychowawców na klasę, mentor time (coś ala lekcja wychowawcza) 2x w tygodniu 30min

· * Head of Year i Head of Department odpowiadają za roczniki i konkretne przedmioty, nadzorowanie testów, wszystkie problemy, koordynowanie pracy, itd, dodatkowo płatne

· * Raz w tygodniu dyżur na zewnątrz 30min, innych nie ma

· * Asystenci 100% dla uczniów z problemami (fizyczne, zachowanie, język, frekwencja) - w szkole ich jest ok 30.

· * Behavior Team (nie nauczyciele przedmiotowcy), która zajmuje się zachowaniem uczniów i przestrzeganiem zasad, pomagają z uczniami, nadzorują korytarze, także w czasie przerw

· * Świetlice podzielone są na roczniki 4 osobne grupy, 4 pedagogów w każdej

· * Nadgodziny są płatne, jeśli pracujesz po południu nie masz zajęć w ciągu dnia

· * Regularne in-service days, nauczyciele są doszkalani, dzieciaki w domu na tzw reading day (mają sobie zająć czas czytaniem)

· * Dni przed końcem semestru bez normalnych zajęć, nauczyciele spotykają się z rodzicami, system rezerwacji spotkań online, rodzice musza się dostosować do godzin

· * Bez wycieczek dłuższych niż dzień

· * 8 tygodni wakacji wszystkie inne przerwy ( Wielkanoc np 10 dni w tym roku)

· Nauczyciel ma koordynatorów i teachers aid, którzy zabierają trudnych uczniów z zajęć i dają im dodatkowe godziny ze specjalnym nauczycielem.

· Jeśli ktoś bardzo przeszkadza, może być zabrany z klasy albo nawet budynku i mieć osobne zajęcia z innym nauczycielem, żeby nie przeszkadzać reszcie

· system do raportowania zachowań ( 3 małe upomnienia to 1 duże czyli dodatkowa godzina po zajęciach z behavior team)

· *180min zastępstw (4 godziny lekcyjne) miesięcznie wszystko powyżej albo odmawiasz albo dodatkowo płatne

· *Szkolenia dostajesz zastępstwo i jedziesz, szkoła płaci za wszystko

· * W szkole nauczyciel może być o 7.30, zajęcia szkolne kończą się o 15.15, rzadko nauczyciele mają spotkania zespołow do 16.

* 4 godziny tygodniowo liczone są na pracę w domu

·* Nie ma żadnych dyskotek, koncertów, apeli, czasami w czasie zajęć jest coś małego, może 2 razy do roku na koniec semestru ale to trwa ok godzinę- wręczenie dyplomów,

*bal na koniec liceum w hotelu

·*wyjścia z klasą wyłącznie w godzinach pracy, w weekendy nie do pomyślenia

G
Gość
, Ciekawski:

Wychowawczyni mojego syna za trzy lata LO nie zabrała ich na wycieczkę, czy do teatru, zawsze ich olewała, a teraz dostanie 300zł dodatku? za co? Prowadziła godzinę wychowawczą raz w tygodni która była płatna. Czy ktoś z nauczycieli wytłumaczy mi za co dostaną wszyscy wychowawcy 300zł?

, Gość:

Od wycieczek jest Orbis

, Gość:

A od czego jest wychowawca? Pytam jako rodzic

I to jest clou całej sprawy. W Polsce szkoła jest OD WSZYSTKIEGO, tak? Czy zdajecie sobie sprawę, że w ŻADNYM ale to ŻADNYM z tych wspaniałych europejskich systemów szkolnych uczniowie nie jeżdżą na wycieczki szkolne z nauczycielami tylko z rodzicami?? Pozwól, że cię oświecę jak to wygląda: Oto w punktach to, co napisała moja córka o szwedzkiej szkole państwowej (pracuje tam).

*40 godzin pracujących, 18 zegarowych pod tablicą (zajęcia mają różną długość)

· * 30 min płatnej przerwy na lunch (darmowy, bo siedzisz z uczniami)

· * 30 min tzw personal break (płatnej)

· * ramtid - godziny pracy możesz ustawić sobie sam, godziny 9-14 są stałe, poza tym twoja decyzja ile i kiedy

· * Stanowiska pracy w ogromnych pokojach nauczycielskich, służbowe telefony i komputery, darmowa kawa/herbata/przekąski

· * 2 wychowawców na klasę, mentor time (coś ala lekcja wychowawcza) 2x w tygodniu 30min

· * Head of Year i Head of Department odpowiadają za roczniki i konkretne przedmioty, nadzorowanie testów, wszystkie problemy, koordynowanie pracy, itd, dodatkowo płatne

· * Raz w tygodniu dyżur na zewnątrz 30min, innych nie ma

· * Asystenci 100% dla uczniów z problemami (fizyczne, zachowanie, język, frekwencja) - w szkole ich jest ok 30.

· * Behavior Team (nie nauczyciele przedmiotowcy), która zajmuje się zachowaniem uczniów i przestrzeganiem zasad, pomagają z uczniami, nadzorują korytarze, także w czasie przerw

· * Świetlice podzielone są na roczniki 4 osobne grupy, 4 pedagogów w każdej

· * Nadgodziny są płatne, jeśli pracujesz po południu nie masz zajęć w ciągu dnia

· * Regularne in-service days, nauczyciele są doszkalani, dzieciaki w domu na tzw reading day (mają sobie zająć czas czytaniem)

· * Dni przed końcem semestru bez normalnych zajęć, nauczyciele spotykają się z rodzicami, system rezerwacji spotkań online, rodzice musza się dostosować do godzin

· * Bez wycieczek dłuższych niż dzień

· * 8 tygodni wakacji wszystkie inne przerwy ( Wielkanoc np 10 dni w tym roku)

· Nauczyciel ma koordynatorów i teachers aid, którzy zabierają trudnych uczniów z zajęć i dają im dodatkowe godziny ze specjalnym nauczycielem.

· Jeśli ktoś bardzo przeszkadza, może być zabrany z klasy albo nawet budynku i mieć osobne zajęcia z innym nauczycielem, żeby nie przeszkadzać reszcie

· system do raportowania zachowań ( 3 małe upomnienia to 1 duże czyli dodatkowa godzina po zajęciach z behavior team)

· *180min zastępstw (4 godziny lekcyjne) miesięcznie wszystko powyżej albo odmawiasz albo dodatkowo płatne

· *Szkolenia dostajesz zastępstwo i jedziesz, szkoła płaci za wszystko

· * W szkole nauczyciel może być o 7.30, zajęcia szkolne kończą się o 15.15, rzadko nauczyciele mają spotkania zespołow do 16.

* 4 godziny tygodniowo liczone są na pracę w domu

·* Nie ma żadnych dyskotek, koncertów, apeli, czasami w czasie zajęć jest coś małego, może 2 razy do roku na koniec semestru ale to trwa ok godzinę- wręczenie dyplomów,

*bal na koniec liceum w hotelu

·*wyjścia z klasą wyłącznie w godzinach pracy, w weekendy nie do pomyślenia

G
Gość
, Gość:

Nauczyciele dalej chcą pracować tylko po 18 godzin tygodniowo, ale za więcej kasy. Skro im mało, to niech idą na kasę w biedronce, poczują co to prawdziwa kasa bez przywilejów, bez ferii, wakacji, bez wycieczek na koszt rodziców, bez 45 minutowych godzin z przerwami. Powinno się zwolnić strajkujących za to, co robią dzieciom i młodzieży!

, Antypis:

I jak już ich zwolnią to pracownicy z kas w biedronce przyjdą na ich miejsce tak? Ot myślenie

, Gość:

Właśnie dlatego czas na okrągły stół. Ja chętnie zapłacę za prywatną szkołę 400 zł/ m-c na dziecko, ale będę wymagał odpowiednich wyników nauczania i będzie naturalnym, że będę mógł domagać się zwolnienia nauczyciela, jeżeli nie będzie mi odpowiadał. A nauczyciel, u którego będą przeważały negatywne opinie, zostanie zwolniony. I już.

Dokładnie, ja też zapłacę tylko niech nauczyciel uczy w szkole a nie zadaje do domu, gdzie później dziecko siedzi po 5-6 godz

G
Gość
, Gość:

Nauczyciele dalej chcą pracować tylko po 18 godzin tygodniowo, ale za więcej kasy. Skro im mało, to niech idą na kasę w biedronce, poczują co to prawdziwa kasa bez przywilejów, bez ferii, wakacji, bez wycieczek na koszt rodziców, bez 45 minutowych godzin z przerwami. Powinno się zwolnić strajkujących za to, co robią dzieciom i młodzieży!

, Antypis:

I jak już ich zwolnią to pracownicy z kas w biedronce przyjdą na ich miejsce tak? Ot myślenie

, Gość:

Właśnie dlatego czas na okrągły stół. Ja chętnie zapłacę za prywatną szkołę 400 zł/ m-c na dziecko, ale będę wymagał odpowiednich wyników nauczania i będzie naturalnym, że będę mógł domagać się zwolnienia nauczyciela, jeżeli nie będzie mi odpowiadał. A nauczyciel, u którego będą przeważały negatywne opinie, zostanie zwolniony. I już.

, Ja:

To czemu tego już nie zrobić? Nauczyciel pracuje 47 godzin!!! Pora skończyć z tym kłamstwem o 18 godzinach. Nauczyciel poradzi sobie na kasie, ale czy kasjer w szkole? Raczej nie. A na wycieczki już nie będziemy jeździć-dość uzerania się 24 godziny z niewychowaną rozpuszczoną młodzieżą. Wycieczka to dla nas nic przyjemnego-zostawiamy swoje dzieci na 3 dni, by opiekować się non stop cudzymi, nie spimy, bo szaleją. Tylko całkowity ignorant moze wypisywać takie bzdury

Błagam co za brednie, dziecko moje ( ósma klasa) wraca po szkole i siedzi po 5-6 godz nad lekcjami ponieważ Pan taki czy taki kazał na lekcji poczytać temat w książce i na jutro się nauczyć bo będzie pytać (sam w tym czasie ogląda coś na laptopie) za co ta podwyżka? Święta się skończą, matura przeleci i wrócą z podkulonym ogonem do zajęć bo kasa się skończy a tu urlop się zbliża i wakacje, to przecież nie będziemy strajkować w szkole

D
Darek
, Mama:

Popieram! Zwolnić ich i pozwać za łamanie konstytucji która mowi ze dziecko ma prawo do nauki! Oni to prawo im zabrali!

, Gość:

Za system oświaty odpowiedzialne jest nasze Państwo, więc za łamanie konstytucji raczej je się powinno obwiniać. Nauczyciele chcą tylko godnie zarabiać ( myślę, że jak większość z Nas).

, Gość:

Prawda

, Gość:

Mogą wszystkich zwolnić, czemu nie. Tylko drodzy rodzice, którzy tak opluwacie nauczycieli będziecie sami edukować swoje dzieci. Aż dziwne że do tej pory tego nie robiliście, tylko oddawaliście swoje skarby w ręce leni.

, Gość:

Nie, powstanie prywatne szkolnictwo, w którym zatrudnienie znajdą najlepsi nauczyciele i ich pensje będzie dyktować rynek, a nie ustawa. A wielu dziś protestujących weźmie się za siebie i zacznie pracować dużo efektywniej, bo w tym systemie na marną pracę będą lecieć na bruk

Tylko, czy Ciebie prostaku będzie na to prywatne szkolnictwo stać?

G
Gość
, Mama:

Popieram! Zwolnić ich i pozwać za łamanie konstytucji która mowi ze dziecko ma prawo do nauki! Oni to prawo im zabrali!

, Gość:

Za system oświaty odpowiedzialne jest nasze Państwo, więc za łamanie konstytucji raczej je się powinno obwiniać. Nauczyciele chcą tylko godnie zarabiać ( myślę, że jak większość z Nas).

, Gość:

Prawda

, Gość:

Mogą wszystkich zwolnić, czemu nie. Tylko drodzy rodzice, którzy tak opluwacie nauczycieli będziecie sami edukować swoje dzieci. Aż dziwne że do tej pory tego nie robiliście, tylko oddawaliście swoje skarby w ręce leni.

Zwolnic ja tez mam prawo do strajku ale tylko wy to robicie w imie czego bo karta nauczyciela was chroni obudzcie sie zanim bedzie problem i pozwy rzad nie jest winien za strajki solidarność to w latach 80strajkowala teraz śmiech sobie robicie nieznam nauczycieli którzy maja najniższa krajowa polowa wakacje za granica i niby za co za 1600

J
Ja
, Gość:

Nauczyciele dalej chcą pracować tylko po 18 godzin tygodniowo, ale za więcej kasy. Skro im mało, to niech idą na kasę w biedronce, poczują co to prawdziwa kasa bez przywilejów, bez ferii, wakacji, bez wycieczek na koszt rodziców, bez 45 minutowych godzin z przerwami. Powinno się zwolnić strajkujących za to, co robią dzieciom i młodzieży!

, Antypis:

I jak już ich zwolnią to pracownicy z kas w biedronce przyjdą na ich miejsce tak? Ot myślenie

, Gość:

Właśnie dlatego czas na okrągły stół. Ja chętnie zapłacę za prywatną szkołę 400 zł/ m-c na dziecko, ale będę wymagał odpowiednich wyników nauczania i będzie naturalnym, że będę mógł domagać się zwolnienia nauczyciela, jeżeli nie będzie mi odpowiadał. A nauczyciel, u którego będą przeważały negatywne opinie, zostanie zwolniony. I już.

To czemu tego już nie zrobić? Nauczyciel pracuje 47 godzin!!! Pora skończyć z tym kłamstwem o 18 godzinach. Nauczyciel poradzi sobie na kasie, ale czy kasjer w szkole? Raczej nie. A na wycieczki już nie będziemy jeździć-dość uzerania się 24 godziny z niewychowaną rozpuszczoną młodzieżą. Wycieczka to dla nas nic przyjemnego-zostawiamy swoje dzieci na 3 dni, by opiekować się non stop cudzymi, nie spimy, bo szaleją. Tylko całkowity ignorant moze wypisywać takie bzdury

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3