MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Łodzi na Campus Polska Przyszłości do Olsztyna też pojechała służbowym samochodem

Marcin Darda
Marcin Darda
Wyjazd prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO) na Kampus Polska Przyszłości do Olsztyna pod koniec sierpnia, Urząd Miasta Łodzi zakwalifikował jako podróż służbową, mimo, iż to "impreza partyjna".
Wyjazd prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO) na Kampus Polska Przyszłości do Olsztyna pod koniec sierpnia, Urząd Miasta Łodzi zakwalifikował jako podróż służbową, mimo, iż to "impreza partyjna". lubuskie.pl
Wyjazd prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO) na Kampus Polska Przyszłości do Olsztyna pod koniec sierpnia, Urząd Miasta Łodzi zakwalifikował jako podróż służbową, mimo, iż to "impreza partyjna".

O koszty wyjazdu pytał radny PiS Sebastian Bulak, acz nie było to jedyne pytanie, bo radny chciał wiedzieć, czy prezydent do Olsztyna udała się na koszt podatnika służbową limuzyną, a kolejne pytanie dotyczyło kosztów, jakie poniosło miasto w związku z wystawieniem w Olsztynie pawilonu promocyjnego Łodzi. Inspiracją było ujawnienie informacji, że na Kampusie Polska Przyszłości pojawił się również przewodniczący Rady Miejskiej Łodzi Marcin Gołaszewski, jak się później okazało, w towarzystwie radnego Damiana Raczkowskiego (obaj KO/Nowoczesna).

Problem w tym, że podpisania Gołaszewskiemu delegacji odmówiła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Niewiadomska-Cudak (Niezależni Socjaldemokraci), która nie kryjąc oburzenia stwierdziła, że Campus to "impreza partyjna", której nie powinni przewodniczącemu sponsorować podatnicy. Gołaszewski tłumaczył, że urzędnik wypełniający druk delegacji popełnił błąd wpisując tylko jego udział w Kampusie, gdy tymczasem był w Olsztynie na dyskusji dotyczącej budżetu obywatelskiego na zaproszenie szefa Rady Miejskiej Olsztyna, a na Campus udał się w czasie wolnym, wieczorem.

Tymczasem prezydent Zdanowska wzięła udział w panelu "Człowiek na urzędzie. Jak zostałem samorządowcem. Zalety i wady pracy dla społeczności lokalnej". Zdjęcia panelistów wraz z relacją wydarzenia, opublikowała strona lubuskiego urzędu marszałkowskiego, gdyż wystąpiła tam marszałek Anna Polak (PO), a mimo, iż udział prezydent Łodzi UMŁ zakwalifikował jako służbowy, miejski portal magistratu o udziale Zdanowskiej w Campusie nawet się nie zająknął.

Na pytania Bulaka odpowiedział właśnie wiceprezydent Adam Pustelnik. Kosztów wyjazdu Hanny Zdanowskiej nie podał, co zaś się tyczy pawilonu, stwierdził, że jego przygotowanie też nie wygenerowało żadnych kosztów, bo "do jego aranżacji wykorzystano środki trwałe pozostające do dyspozycji Miasta oraz jego jednostek organizacyjnych".

Jeżeli miasto nie poniosło kosztów to okazuje się, że Pani Prezydent Hanna Zdanowska ma taki autonomiczny służbowy samochód, który jeździ na powietrze bez kierowcy. Normalnie cud techniki - ironizuje radny Bulak.

Twarzą i pomysłodawcą Kampusu Polska Przyszłości jest Rafał Trzaskowski (PO), ale nie jako prezydent Warszawy, a lider polityczny.

Urząd Miasta Łodzi po raz drugi nie kupi samochodów, a je wynajmie. Tym razem nie na trzy, a na dwa lata. Ze specyfikacji zamówienia wynika, że nie muszą być to auta fabrycznie nowe, a najwyżej czteroletnie, z maksymalnym przebiegiem  80 - 120 tys. kilometrów w zależności od części zamówienia.

Urząd Miasta Łodzi wynajmie 26 samochodów osobowych, w tym t...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki