MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczyna się drugi etap remontu ulicy Krakowskiej. Co tym razem czeka kierowców i pasażerów MPK?

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Drugi etap remontu ul. Krakowskiej nie powinien być już tak uciążliwy dla kierowców, jak pierwszy
Drugi etap remontu ul. Krakowskiej nie powinien być już tak uciążliwy dla kierowców, jak pierwszy UMŁ
Już w najbliższą środę 15 maja rozpocznie się remont drugiego kolejnego ul. Krakowskiej - tym razem drogowcy pojawią się na odcinku pomiędzy ul. Barską i ul. Minerską. Zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa, wymieniona nawierzchnia jezdni, powstaną nowe chodniki i droga dla rowerów. Do każdej posesji doprowadzony zostanie wjazd, a autobusy komunikacji miejskiej zatrzymają się na nowych przystankach z zatokami i podwyższonymi peronami. Nie zabraknie oczywiście zieleni i nowych drzew.

Od kiedy zmiany i jak objechać roboty

Zakres prac będzie podobny do tego, jaki w ubiegłym roku wykonano na pierwszym odcinku ul. Krakowskiej - od ul. Złotno do Barskiej. Podobnie jak wtedy jezdnia będzie remontowana połówkowo, tzn. najpierw prace zaczną na zachodniej połowie jezdni, a po ich zakończeniu wykonawca zajmie jezdnię wschodnią. Ruch przez cały czas remontu będzie możliwy tylko w jednym kierunku - od Konstantynowskiej do Biegunowej. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w nocy z 14 na 15 maja, zmienią się wtedy także trasy autobusów MPK linii 76 i 97 oraz zgierskiej linii 6. Tym razem objazd remontowanego odcinka będzie łatwiejszy i nie trzeba już będzie jeździć po całym Złotnie aby ominąć trwające roboty drogowe. Do dyspozycji kierowców pozostanie ul. Biegunowa, którą z łatwością można dojechać do ul. Srebrzyńskiej i alei Unii Lubelskiej oraz do ul. Drewnowskiej.

– Zamknięte zostaną wloty wszystkich przecznic na tym odcinku, a więc ulic Rzeszowskiej, Tarnowskiej, Michałowicza i Warneńskiej – informuje Biuro Prasowe UMŁ. – Kierowcy jadący od strony Teofilowa w kierunku centrum będą mogli dojechać Krakowską do skrzyżowania z ul. Biegunową i skręcić w nią (w lewo lub w prawo), pozostanie też możliwość dojazdu do ul. Barskiej i skrętu w nią w prawo.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komunikacja miejska pojedzie innymi trasami

Podczas prac zmienioną na ul. Krakowskiej zmienionymi trasami kursować będą autobusy linii 76, 97 oraz zgierska 6. Od strony Teofilowa linie 76 i zgierska 6 pojadą przez Krakowską, Biegunową, Srebrzyńską, al. Unii Lubelskiej i Konstantynowską do Krzemienieckiej, gdzie wrócą na swoje właściwe trasy. Linia 97 kursować będzie ulicami Biegunową, Srebrzyńską oraz al. Unii Lubelskiej, a następnie Konstantynowską pod wiaduktem do Włókniarzy i dalej normalną trasą do Dworca Kaliskiego. Objazd obowiązuje tylko w jednym kierunku. W stronę Teofilowa, Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego autobusy pojadą bez zmian ul. Krakowską, co zminimalizuje utrudnienia związane z korzystaniem z komunikacji miejskiej w tym rejonie.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rozpoczyna się drugi etap remontu ulicy Krakowskiej. Co tym razem czeka kierowców i pasażerów MPK? - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki