Województwo Łódzkie ogłasza konkurs "Kulturalnie regionalnie"

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Celem konkursu jest „wzbogacanie oferty kulturalnej oraz pielęgnowanie i rozwój polskiej tradycji kulturowej”
Celem konkursu jest „wzbogacanie oferty kulturalnej oraz pielęgnowanie i rozwój polskiej tradycji kulturowej” Adam Staśkiewicz
Udostępnij:
Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił nabór ofert do pierwszego konkursu zatytułowanego „Kulturalnie regionalnie”. Na projekt przeznaczono pół miliona złotych.

Otwarty konkurs „Kulturalnie regionalnie” na realizację tzw. zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego jest skierowany do organizacji pozarządowych działających na terenie województwa łódzkiego. Jak informują organizatorzy przedsięwzięcia, jego celem jest „wzbogacanie oferty kulturalnej oraz pielęgnowanie i rozwój polskiej tradycji kulturowej, w tym między innymi projekty poświęcone trójce patronów 2022 roku, ustanowionych przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, to jest Marii Konopnickiej, Józefowi Mackiewiczowi oraz Józefowi Wybickiemu”.

Pieniądze - do 35 tys. zł - mogą być przeznaczone na organizowanie wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury na terenie województwa łódzkiego, prezentowanie lokalnego i regionalnego dorobku kultury. Od wnioskodawców wymagany jest wkład własny - 10 proc. całkowitych kosztów realizacji zadania.

Kartę oceny merytorycznej, kartę oceny formalnej i szczegółową informację o konkursie można pobrać na stronie lodzkie.pl. Konkursowe wnioski należy składać w wersji elektronicznej za pośrednictwem portalu witkac.pl (można złożyć tylko jedną ofertę w konkursie).

WIADOMOŚCI Z ŁODZI

Nabór ofert trwa do 26 stycznia, oceni je komisja konkursowa. Planowane rozstrzygnięcie konkursu - do 22 kwietnia. Wybrane zadania muszą być zrealizowane do końca roku.

Zarząd Województwa Łódzkiego przypomina zarazem, że w roku 2020 organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego przekazano blisko 1 mln 80 tys. zł, a w roku 2021 - przeszło 1 mln 540 tys. zł.

HOROSKOP NA NOWY ROK

horoskop miłosny /na 2022

HOROSKOP 2022

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Cannes – festiwal filmu i kreacji

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie