Wojownik z ŁKS Łódź zdobył brązowy medal w Budapeszcie. Hungarian Kickboxing World Cup 2024

Hungarian Kickboxing World Cup 2024 przeszedł do historii! W dniach 13-16.06 przebywaliśmy w stolicy Węgier – Budapeszcie, gdzie jak co roku o tej porze rozgrywany jest Puchar Świata w kickboxingu - informuje Grzegorz Goliński, trener ŁKS Łódź Boks.

Relacjonuje trener Grzegorz Goliński: - W tegorocznej – 29. już edycji wystartowało ponad 3500 zawodników i zawodniczek z 50 państw (m.in. Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Turcji, Norwegii, Niemiec, Serbii, Kazachstanu, Irlandii, Izraela, USA, Australii, Nowej Zelandii czy Kuwejtu). Bardzo licznie stawili się Polacy, których mogło być około dwustu, a wśród nich trójka wojowników z ŁKS-u: Weronika Śmigielska, Olivier Hojeński i Michał Magin.

Duży sukces zanotował Olivier (junior młodszy -71kg), który po dwóch świetnych bojach (w ćwierćfinale pokonał bardzo mocnego reprezentanta Ukrainy, zaś w finale nieznacznie uległ rywalowi z Rumunii) uplasował się na trzecim miejscu podium, tym samym zdobywając brązowy medal Pucharu Świata w formule K-1.

Weronika Śmigielska (K-1 juniorka młodsza -60kg) i Michał Magin (FC junior młodszy -51kg) również pokazali się z bardzo dobrej strony, niestety tym razem minimalnie zabrakło. Werka w niezrozumiałych dla nas okolicznościach przegrała z reprezentantką Izraela 1:2, Michał uległ 0:3 reprezentantowi gospodarzy.
Był to pierwszy międzynarodowy start dla całej trójki naszych młodych kickbokserów.
Wyciągamy wnioski i mocno zasuwamy bo za dwa miesiące MŚ!!!

- Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy dołożyli choćby najdrobniejszą cegiełkę do tego wyjazdu. Dzięki Wam nasza młodzież ma szansę się rozwijać, rywalizując z najlepszymi na świecie. Zawody rozgrywano na 15 planszach i 5 ringach! Polska wywalczyła łącznie 166 medali i w klasyfikacji generalnej po wszystkich konkurencjach zajęła 2 miejsce, ustępując jedynie gospodarzom - kończy trener Grzegorz Goliński.