MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remont skrzyżowania al. Włókniarzy i ul. Legionów. Utrudnienia od poniedziałku 13 maja!

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Materiały prasowe Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi
Duże utrudnienia czekają na kierowców na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i ul. Legionów. Rozpoczną się w poniedziałek (13 maja) i potrwają do końca czerwca. To konieczne, by mógł wrócić tramwaj do Konstantynowa Łódzkiego.

Utrudnienia na skrzyżowaniu Włókniarzy i Legionów w Łodzi od poniedziałku 13 maja

W poniedziałek (13 maja) rozpoczynają się prace przy przejeździe tramwajowym przez aleję Włókniarzy na wysokości skrzyżowania z ulicą Legionów.

Prace konieczne są ze względu na zbliżający się termin powrotu tramwaju linii 43 do Konstantynowa Łódzkiego. Tramwaj ma przejeżdżać przez aleję Włókniarzy i ze względu na zły stan dalszego torowiska na ul. Legionów, będzie tu kończyć bieg. W rejonie skrzyżowania docelowo pojawi się przejazd międzytorowy, który umożliwi zawracanie dwukierunkowym tramwajom. Konieczny jest też remont torowiska na ul.Włókniarzy i montaż zwrotnic.

To wymagać będzie zajęcia części skrzyżowania al. Włókniarzy i Legionów. Dlatego od poniedziałku kierowcy jadący ulicą Legionów nie pojadą już na wprost na Zdrowie, będą mogli jedynie skręcić w prawo w al. Włókniarzy w stronę Srebrzyńskiej. Tam w razie potrzeby będą mogli zawrócić z powrotem do ul. Konstantynowskiej.

Na alei Włókniarzy dla kierowców jadących w stronę Bałut nieprzejezdny będzie prawy pas jezdni. Kierowcy skręcą z niego tylko w prawo w Zieloną, pozostałe dwa pasy będą jak dotąd prowadzić na wprost. Dodatkowo zamknięta będzie ul. Naftowa przy Włókniarzy.

Zmiana tras autobusów jadących przez skrzyżowanie Włókniarzy-Legionów
Od poniedziałku zmienią się też trasy jadących tamtędy autobusów. Linie 72, 83, N9 i Z13 pojadą Zieloną, Legionów, Włókniarzy, następnie zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Srebrzyńską i dopiero wtedy skręcą w Konstantynowską. Natomiast linia 97 jadąca od dworca Łódź Kaliska skręci od razu w lewo pod wiadukt na Konstantynowskiej bez przystanku przy ul. Legionów. Zmiany tras obowiązuje tylko w jednym kierunku. Do centrum przejedziemy bez zmian.

Utrudnienia dotyczyć też będą rowerzystów i pieszych. Po wschodniej stronie Włókniarzy zamiast drogi rowerowej stworzony zostanie ciąg pieszo-rowerowy na chodniku. Zamknięte zostanie przejście dla pieszych przez al. Włókniarzy po północnej stronie skrzyżowania.

To pierwszy etap prac, które potrwają aż do końca czerwca. Wraz z postępem prac będzie również zmieniać się organizacja ruchu i możliwe utrudnienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki