MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wakacje z wojskiem. W województwie łódzkim można się zapisać do trzech jednostek wojskowych i za miesiąc służby zarobić 6 tysięcy złotych

Sławomir Sowa
Chętni do przystąpienia do projektu "Wakacje z wojskiem" mogą wybrać termin w jednej z 70 jednostek w Polsce. Za 27 dni służby przysługuje wynagrodzenie w wysokości 6 tys. zł
Chętni do przystąpienia do projektu "Wakacje z wojskiem" mogą wybrać termin w jednej z 70 jednostek w Polsce. Za 27 dni służby przysługuje wynagrodzenie w wysokości 6 tys. zł MON
"Wakacje z wojskiem" to nowy projekt Ministerstwa Obrony Narodowej, który zaczyna się 10 czerwca. W województwie łódzkim można się zapisać do trzech jednostek wojskowych i za miesiąc służby zarobić 6 tysięcy złotych. Projekt jest adresowany głównie do młodzieży szkolnej i studentów.

16 maja szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zainaugurował projekt „Wakacje z wojskiem”, którego celem jest wzmocnienie potencjału rezerw oraz promocja służby wojskowej. Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego.

Jak podkreśla MON, służba może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej.
Można wybrać dowolne miejsce i termin. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma 6 tys. zł.
Zaplanowano 3 turnusy - po 27 dni każdy. Pierwszy startuje już 10 czerwca:

  • 10.06. - 6.07.
  • 15.07. - 10.08.
  • 19.08. - 14.09.

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść na portal www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię +48 800 180 110, otworzyć listę kontaktową projektu https://www.gov.pl/attachment/8dffbd0e-598a-405b-a48a-d07a1010c87c
lub po prostu zgłosić się do wybranego punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego.

https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/lodzkie/

70 jednostek do wyboru w całym kraju, w tym trzy w regionie łódzkim

Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości, terminu czy charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m. in. jako żołnierz wojsk lądowych - piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych.

Każdy turnus obejmuje m.in. strzelanie, przetrwanie w terenie, walkę wręcz, taktykę wojskowa, szkolenia na pojazdach wojskowych. Dodatkowo, każdy ochotnik po takim szkoleniu będzie miał szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim – czy to jako żołnierz aktywnej rezerwy, terytorials w WOT, żołnierz zawodowy, czy podchorąży akademii wojskowej.

Wynika to z faktu, że projekt "Wakacje z wojskiem" to rozwinięcie dobrze już znanej dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, gdzie chętni po zakończeniu miesięcznego szkolenia i złożeniu przysięgi mogą podpisać kontrakt na szkolenie specjalistyczne połączone z wykonywaniem obowiązków na stanowisku służbowym w jednostce wojskowej trwające do 11 miesięcy.

Z harmonogramu wynika, ż w województwie łódzkim "Wakacje z wojskiem" będą prowadzić dwie jednostki: 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia (do wyboru 2 i 3 turnus oraz 25. Brygada Kawalerii Powietrznej. Ta ostatnia jednostka będzie prowadziła szkolenia w dwóch lokalizacjach: Tomaszowie Mazowieckim (do wyboru 2 i 3 turnus) i Leźnicy Wielkiej (tylko 2 turnus).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki