Woda zalewa Łódź Fabryczną

  Woda zalewa Łódź Fabryczną

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Woda zalewa Łódź Fabryczną.

  Woda zalewa Łódź Fabryczną. ©Dziennik Łódzki/archiwum/Krzysztof Szymczak

  Intensywne opady deszczu spowodowały, że plac budowy podziemnego dworca Łódź Fabryczna zamienił się w bajoro. Niemal wszędzie są głębokie kałuże lub gigantyczne połacie błota. Wykonawca inwestycji narzeka na utrudnienia, ale nie zamierza przerywać pracy. Nie przewiduje również opóźnień tej inwestycji.
  Woda zalewa Łódź Fabryczną.

  Woda zalewa Łódź Fabryczną. ©Dziennik Łódzki/archiwum/Krzysztof Szymczak

  - Taka pogoda, jak ulewne deszcze, niekorzystnie wpływa na prace budowlane. Nie tylko na budowie Fabrycznego. Takie ulewy, jak ostatnio, to nie tylko problem budowniczych, ale wszystkich ludzi - mówi Katarzyna Rumowska, rzeczniczka prasowa konsorcjum Torpol, Astaldi, PBDiM, Intercor, czyli wykonawcy budowy dworca Fabrycznego.

  Ekipy budowalane na Fabrycznym przekonują, że są dobrze przygotowane do pracy w każdych warunkach pogodowych. Nawet do wylewania betonowej płyty stropowej, która ma mieć grubość 1,2 metra.

  - Dotychczas nie było jeszcze przerwy w pracach, mimo że są utrudnienia - powiedziała Katarzyna Rumowska. - Potrzebne są dodatkowe działania, jak choćby zabezpieczenie pracujących maszyn przed awariami. Zwłaszcza urządzeń elektrycznych.

  Wylewanie właściwego betonu w takich warunkach atmosferycznych jest możliwe tylko pod warunkiem odpompowywania wody.
  Aura uniemożliwia natomiast układanie tzw. chudego betonu, czyli warstwy wylewanej bezpośrednio na grunt, na którą nakładany jest właściwy beton. Chudy beton jest 10-centymetrową warstwą pomocniczą, dzięki której płyta stropowa powinna być równa. Chudy beton zostanie usunięty, gdy prace budowlane przeniosą się pod strop. Obecnie układanie chudego betonu nie jest możliwe, bo ziemia jest za bardzo nasiąknięta wodą.

  Wykonawca budowy nie ma już cierpliwości do odpowiadania na pytania o ryzyko opóźnienia budowy, która ma zakończyć się 28 lutego 2015 roku. Ma również dość mówienia o jeziorze na Fabrycznym.

  - "Płynięcie" Fabrycznego, czy "jezioro na budowie" to bzdurne frazy, które powodują tylko nerwowość łodzian, a przecież budowa idzie pełną parą - denerwuje się Katarzyna Rumowska. - Jeśli kiepska aura będzie się utrzymywała do listopada, a potem nastąpi bardzo sroga zima, to będzie ryzyko opóźnienia inwestycji - dodaje rzeczniczka wykonawcy nowej Łodzi Fabrycznej.

  Czytaj wszystko o budowie DWORCA ŁÓDŹ FABRYCZNA!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo pani rzecznik

  Henryk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Barwo pani rzecznik, za konkretne zamknięcie ust wszystkim dziennikarskim gimbusom, oraz politykom.

  Budowa idzie zgodnie z planem, otwieramy w ostatnie dni lutego, zaraz potem bierzemy się za...rozwiń całość

  Barwo pani rzecznik, za konkretne zamknięcie ust wszystkim dziennikarskim gimbusom, oraz politykom.

  Budowa idzie zgodnie z planem, otwieramy w ostatnie dni lutego, zaraz potem bierzemy się za tunelu średnicowy, gdzie mam nadzieje, zajamnie się podobne konsorcjum (Torpol-Astaldi)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wszystko w zgodzie i na bazie

  Kumoter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

  Termin się zgadzają z harmonogramem, którego nie ma. Terminy dotrzymamy a nawet je przekroczymy o 1000%. Dworca będziemy bronić jak socjalizmu!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Błoto

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 3

  Prawda to ponadczasowa,Panie Redaktorze,że tam,gdzie budowlańcy tam i błoto.Tak było,jest i będzie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sensacja! pada deszcz!

  nie widziała koza woza a zobaczyła sanie ichyc dupą na nie. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 2

  i porobiły się kałuże,co teraz będzie? wilki zaczną latać,a słońce wzejdzie na zachodzie a zajdzie na wschodzie,co się porobiło łola boga!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo