MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojska Obrony Terytorialnej. 121 ochotników wcielono w Zgierzu do "terytorialsów" [WIEDO]

Jacek Zemła
Wojska Obrony Terytorialnej. 121 żołnierzy wcielono w Zgierzu do "terytorialsów".
Wojska Obrony Terytorialnej. 121 żołnierzy wcielono w Zgierzu do "terytorialsów". Krzysztof Szymczak
Wojsko w Zgierzu odżywa. W piątek, 16 listopada, wcielono 121 żołnierzy Obrony Terytorialnej. W sobotę „terytorialsi” otrzymają broń i przystąpią do szkolenia strzeleckiego, taktycznego, medycznego oraz z zakresu terenoznawstwa. Zakończy się ono tzw. pętlą taktyczną, czyli egzaminem.

Rejestracja poborowych, strzyżenie zbyt bujnych fryzur , wydanie sortów mundurowych, plecaka, śpiwora i zakwaterowanie w 12-osobowej sali żołnierskiej - tak w piątek wyglądało wcielenie do kolejnego, trzeciego już zaciągu do Wojsk Obrony Terytorialnej.

W sobotę o 6 rano pod bramą jednostki przy ul. Konstantynowskiej ustawiła się kolejka chętnych do służby w tej formacji. Do Zgierza przyjechało 90 mężczyzn i 31 kobiet z całego województwa łódzkiego. Będą przechodzili 14-dniowe, intensywne szkolenie wojskowe, a potem - w sobotę 1 grudnia - złożą uroczystą przysięgę wojskową.

- Każdego z żołnierzy czeka sprawdzian kondycji fizycznej - informuje por. Łukasz Świątek, dowódca kompanii, który będzie jednym z instruktorów uczących nowo przybyłych żołnierskiego rzemiosła.

- W sobotę „terytorialsi” otrzymają broń i przystąpią do szkolenia strzeleckiego, taktycznego, medycznego oraz z zakresu terenoznawstwa. Zakończy się ono tzw. pętlą taktyczną, czyli egzaminem. Po złożeniu przysięgi wrócą do domów, potem zjawią się na kolejnych ćwiczeniach.

Terytorialsi łódzkiej brygady złożyli przysięgę wojskową [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki