Wystawa Park Miliona Świateł w parku Źródliska w Łodzi. Ceny biletów parku Źródliska. Zdjęcia z parku świateł w Źródliskach 27.11.2021

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Park Miliona Świateł w Źródliskach w Łodzi. Wstawa jest płatna. Zobacz zdjęci i sprawdź ceny biletów do parku w Łodzi.
Park Miliona Świateł w Źródliskach w Łodzi. Wstawa jest płatna. Zobacz zdjęci i sprawdź ceny biletów do parku w Łodzi. Grzegorz Gałasiński
Udostępnij:
Zdjęcia z wystawy Parku Miliona Świateł w Łodzi i ceny biletów do parku Źródliska. W parku Źródliska w Łodzi po zmroku można oglądać już Park Miliona Świateł. Świetlne instalacje nawiązują do książki Alicja w Krainie Czarów. Wstęp do Park Źródliska wieczorami jest płatny.

Spis treści

W środę wieczorem oficjalnie uruchomiono Park Miliona Świateł w łódzkim parku Źródliska I. W parku Źródliska pojawiły się świetlne instalacje nawiązujące do książki i filmów o Alicji w Krainie Czarów.

Od czwartku zaprasza do Źródlisk Park Miliona Świateł

Jest tu królicza nora z tunelem prowadzącym gościa do świata czarów, świetlny labirynt, wirujące filiżanki, króliki, aleja kapeluszy, flamingi i zegary. Część instalacji jest interaktywna: kwiaty z ludzkimi głowami chichoczą, drzwi skrzypią, a w filiżankach można się kręcić.

Park stworzyła firma Multidekor, znana łodzianom ze świątecznego oświetlenia ulicy Piotrkowskiej. Jak podkreśla prezes firmy Grzegorz Podogrodzki, tematyka "Alicji w Krainie Czarów" została wybrana specjalnie dla parku Źródliska I, m.in. przez skojarzenia z filmami i łódzką filmówką. - Chcieliśmy żeby to była magiczna kraina wyobraźni - wyjaśnia Podogrocki.

Instalacje tworzy 1 mln 34 tys. światełek LED. Zużywają tyle prądu, co 25 czajników elektrycznych. - Całe oświetlenie jest bardzo energooszczędne - wyjaśnia prezes.

Urzędnicy liczą na zyski z wystawy w Parku Źródliska

Partnerem firmy Multidekor jest miejskie Łódzkie Centrum Wydarzeń. Miasto ze swojej strony udostępniło park, zapewnia też sprzątanie terenu, energię elektryczną, obsługę biletową i promocję. W zamian obie strony mają podzielić się zyskami z biletów. Miasto ma wyjść w tym przedsięwzięciu na zero.

Organizatorzy spodziewają się około 100-200 tys. zwiedzających w tym sezonie. Jak tłumaczy Podogrocki podobny park w warszawskim Wilanowie w ciągu 9 lat przyciągnął około 1,5 mln osób.

Pierwsze opinie zaproszonych na otwarcie gości były pozytywne. Cieszyły się głównie dzieci, ale i dorośli robili sobie selfie przy świecących zwierzętach, kręcili się w filiżankach, a do zdjęć na królewskim tronie ustawiła się nawet kolejka. - Te zabytkowe drzewa mogłyby być podświetlone w parku na stałe - komentowała jedna ze zwiedzających. Zwracano jednak uwagę, że w śniegu światełka wyglądałyby lepiej.

Ceny biletów na wystawę w Park Miliona Świateł w Źródliskach!

Bilety kosztują jednak niemało.

  • W tygodniu wstęp kosztuje 29 zł za bilet normalny i 25 zł ulgowy
  • w weekend 35 zł i 29 zł.
  • Dostępne są też bilety rodzinne (2+2) w cenie 100 zł w dzień roboczy
  • 120 zł w weekend.

Z powodu otwarcia Parku Miliona Świateł wstęp do parku Źródliska I do końca lutego będzie od godz. 17 płatny. To nie podoba się okolicznym mieszkańcom, którzy najczęściej korzystają z parku. Już w środę pierwsi zainteresowani dopytywali się co się dzieje. Mężczyzna z kilkuletnim chłopcem był zdziwiony, że do parku nie może normalnie wejść. - 120 zł za wejście w weekend. To jakiś nonsens - denerwował się ciągnąc malucha do domu.

Urzędnicy podkreślają jednak, że w zimowe wieczory spacerowiczów w Źródliskach było bardzo mało, a tuż obok znajduje się park Źródliska II, po którym można spacerować bezpłatnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
11 listopada, 10:16, Krzysiek:

"Miasto ma wyjść w tym przedsięwzięciu na zero."

Wow. Alez to ktos przemyslal!

A to miał być geszft? To powinni tam wódkę sprzedawać.

K
Krzysiek
"Miasto ma wyjść w tym przedsięwzięciu na zero."

Wow. Alez to ktos przemyslal!
G
Gość
10 listopada, 23:34, HAL:

Żeby wejść do parku muszę pracować 3 godziny.. SUUUPER!!

Nie pracuj, bierz zasiłek.

a
asd
cudowne badziewie
H
HAL
Żeby wejść do parku muszę pracować 3 godziny.. SUUUPER!!
G
Gość
Kosztowne atrakcje są płatne?

I z tego powodu po zmroku park jest otwarty, a nie zamknięty?

I trzeba kupić bilet?

Jakoś... to wszystko w porządku.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie