Działka Piotra Misztala na Piotrkowskiej. Zamiast hotelu Misztala w centrum Łodzi będzie klepisko? Jakie plany ma wobec działki biznesmen?

Matylda WitkowskaZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (4 zdjęcia)
Piotr Misztal zdemontował granitową nawierzchnię na swojej działce u zbiegu ulicy Piotrkowskiej i alei Mickiewicza. Plac w centrum Łodzi będzie teraz wyglądać jak klepisko. To zemsta za to, że biznesmen nie może wybudować tam hotelu.

W środę z działki Piotra Misztala na rogu ulicy Piotrkowskiej i Mickiewicza robotnicy zdjęli część płyt granitowych i odsłonili goły piach. Zdemontowali też część ogrodzenia.

To odpowiedź biznesmena na działania Aleksandry Stępień, wojewódzkiej konserwator zabytków, która nie zaakceptowała projektu hotelu, który w tym miejscu chciał wybudować Misztal.

Jednak wygląda na to, że hotel nie powstanie. - Jestem bardzo rozczarowany postawą wojewody i konserwatora zabytków, którzy działają przeciwko inwestorom miasta w związku z czym przenoszę inwestycję do innego, bardziej przyjaznego miasta w naszym kraju - mówi Piotr Misztal. - Na razie nie mam zamiaru pozbyć się tej działki, postanawiam zostawić ja w takim stanie w jakim jest w dniu dzisiejszym - zapowiada.

Łódzcy urzędnicy mają niewielki wpływ na prywatną działkę. W środę teren oglądali inspektorzy z łódzkiego magistratu. Urzędnicy wysłali też pismo do wojewódzkiego konserwatora zabytków. Pytają w nim czy ma on możliwości prawne by wpłynąć na sytuację na tej działce.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

To kolejna już odsłona konfliktu wokół planowanego hotelu przy Piotrkowskiej.

Łódzki biznesmen pod koniec ubiegłego roku kupił od magistratu atrakcyjne 744 mkw. w centrum Łodzi za 3 mln zł.

Już wiosną tego roku miała się tam rozpocząć budowa hotelu. Budynek miał stać się wizytówką Misztala. Zaprojektowana przez Reform Studio bryła miała łączyć różne style nawiązując do sąsiedztwa: stuletniej kamienicy Schlösserów od strony ul. Piotrkowskiej i pochodzącego z czasów PRL budynku Juventusu przy trasie WZ. Jednak projekt nie zyskał akceptacji wojewódzkiej konserwator zabytków. Zdaniem konserwator budynek nie pasował do otoczenia i nie nawiązywał do historycznej zabudowy.

Sytuacja jest patowa. Misztal nie zamierza tworzyć nowego projektu. Tymczasem układ urbanistyczny ulicy Piotrkowskiej wpisany jest do rejestru zabytków i nowe budowle muszą mieć zgodę konserwatora.

Sprzedaż tej działki od początku budziła wątpliwości. Zaledwie dwa lata wcześniej w ramach budowy trasy WZ bezsensownie wymieniono tam nawierzchnię na granitową. Pojawiły się też rośliny ozdobne, ławki i stacja roweru publicznego.
Na dodatek miasto w umowie sprzedaży nie zapisało, co ma powstać i w jakim terminie. Za zamianę działki w nieużytek nie można więc naliczyć żadnej kary.

CZYTAJ

Dodatkowo po sprzedaży działki teren zaczął podupadać. Biznesmen ogrodził działkę zwykłym łańcuchem z napisem „Teren prywatny. Wstęp wzbroniony”. Po interwencji zmienił je na płot.

Misztal wielokrotnie zapowiadał, że jeśli urzędnicy będą mu przeszkadzać, zrobi na działce coś niestosownego. Zapowiadał już m.in. że wylewać będzie na nią lub nawiezie śmieci i urządzi śmietnisko z informacją kto jest winny.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 89

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Skoro u umowie sprzedaży tej działki nie było zapisów (kar) zabezpieczających interesy miasta, to ktoś powinien ponieść za to konsekwencje. Pani Prezydent czy może ktoś , kto opiniował tą umowę... Może tak dla przykładu jakieś głowy powinny polecieć. Pani Prezydent, przypominam pani słowa :Łódź jest najważniejsza. Niech te słowa przestaną być tylko sloganem.

K
Kiki
2019-08-16T06:51:05 02:00, luki:

chyba pam misztal upadł na głowę, konserwator jest i wiadomo że trzeba się dostosować. wiedział o tym...

2019-08-16T09:02:41 02:00, Gość:

Może KTOŚ podała jakie ma osiągnięcia zawodowe PANI KONSERWATOR ZABYTKÓW?

Jest PiS dą i to jej największe osiągnięcie

M
Mimi
2019-08-15T22:38:05 02:00, Misztalu!!!:

...za cienki jesteś na obecne łódzkie układy. trzeba wiedziec z kim, co, gdzie i jak! ZAPAMIĘTAJ! cZERWONI SĄ TU OD ZAWSZE! DLA NICH TE KOMBINACJE TO CODZIENNOŚĆ! A DLA CIEBIE TO SZCZYT TWOICH MOŻLIWOŚCI I NIE DAJESZ RADY! za kropaszenki szło ci całkiem dobrze, wiesz o co chodzi... .

2019-08-16T12:16:11 02:00, ggośśc:

Może i w Łodzi, jak w Warszawie z handlem kamienicami KTOŚ ruszył ten układ zamknięty!!!

Czerwona PiS da konserwatystka nie ma z łodzią nic wspólnego jest od pisowskiego marszałka

G
Gość

na tym terenie mozna teraz urzadzic rozgrywki w beach volleyball , fajne miejce, ruchliwe i widzow nie zabraknie

k
kość
2019-08-16T08:06:01 02:00, La2014:

Zdanowska i wszystko jasne

Głupis , akurat tu macza palce pisowski wojewoda i mianowana przez niego konserwator

g
ggośśc
2019-08-15T22:38:05 02:00, Misztalu!!!:

...za cienki jesteś na obecne łódzkie układy. trzeba wiedziec z kim, co, gdzie i jak! ZAPAMIĘTAJ! cZERWONI SĄ TU OD ZAWSZE! DLA NICH TE KOMBINACJE TO CODZIENNOŚĆ! A DLA CIEBIE TO SZCZYT TWOICH MOŻLIWOŚCI I NIE DAJESZ RADY! za kropaszenki szło ci całkiem dobrze, wiesz o co chodzi... .

Może i w Łodzi, jak w Warszawie z handlem kamienicami KTOŚ ruszył ten układ zamknięty!!!

g
gość
2019-08-16T09:59:58 02:00, Cwany Henio:

Pytani, pomijając wszystko, czy ktoś poniesie konsekwencje przygotowania tak wadliwej umowy? Dyrektorem Wydziału Prawnego jest Marcin Górski, który się chwalił, że nawet dla mafii dopalaczy pracował. Czy ktoś poniesie konsekwencję decyzji układania na działce płyt i małej zieleni, przeznaczonej do sprzedaży? Dziękuję za uwagę.

SUPER doskonały komentarz!!!!!!!!

C
Cwany Henio

Pytani, pomijając wszystko, czy ktoś poniesie konsekwencje przygotowania tak wadliwej umowy? Dyrektorem Wydziału Prawnego jest Marcin Górski, który się chwalił, że nawet dla mafii dopalaczy pracował. Czy ktoś poniesie konsekwencję decyzji układania na działce płyt i małej zieleni, przeznaczonej do sprzedaży? Dziękuję za uwagę.

G
GOść
2019-08-16T08:59:26 02:00, Typowy:

W tym mieście dla pewnych inwestorów od zawsze jest inne prawo. Teraz w modzie jest stawianie domów jednorodzinnych o dwóch lokalach mieszkalnych, które są tak naprawdę apartamentowcami z mieszkaniami na wynajem (sztuk minimum 10). Ani PINB, ani WINB, ani UMŁ nie widzi z tym żadnego problemu :)

W UMŁodzi WUiA podano, gdy "pewien inwestor" chciał wybudować dom wielorodzinny pomiędzy dwoma domami jednorodzinnymi, na terenie bez kanalizacji sanitarnej z szambami i to ciekawie uzasadnił, że "..dom wielorodzinny wyglądający jak jednorodzinny ....przedsięwzięcie jest zbliżone do zagospodarowania działki ....... gabaryty zabudowy i bliskość rzeki jest podobna."

G
Gość
2019-08-16T06:51:05 02:00, luki:

chyba pam misztal upadł na głowę, konserwator jest i wiadomo że trzeba się dostosować. wiedział o tym...

Może KTOŚ podała jakie ma osiągnięcia zawodowe PANI KONSERWATOR ZABYTKÓW?

T
Typowy

W tym mieście dla pewnych inwestorów od zawsze jest inne prawo. Teraz w modzie jest stawianie domów jednorodzinnych o dwóch lokalach mieszkalnych, które są tak naprawdę apartamentowcami z mieszkaniami na wynajem (sztuk minimum 10). Ani PINB, ani WINB, ani UMŁ nie widzi z tym żadnego problemu :)

D
Dżon Łejn

Najpierw musi być klepisko żeby było San Francisko!

B
Bywalec

Będziecie gdzie się wy żyg ać po secie i galarecie. Niech tak zostanie!

G
Gość
2019-08-15T19:50:10 02:00, Bartek:

Jeszcze macie jakieś wątpliwości co do rządców miasta ? Najpierw afera z hotelem vis a vis Centralu a teraz kolejna całkiem niedaleko. A rodzi się pytanie czy już zawiadomiono CBA.

Może wreszcie ktoś zacznie zbierać podpisy?

L
La2014

Zdanowska i wszystko jasne

Dodaj ogłoszenie