MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Menedżer Roku Regionu Łodzkiego 2023 - Wyróżnienia Specjalne

red.
Prezentujemy nominowanych w konkursie Menedżer Roku Regionu Łódzkiego 2023, którzy otrzymali wyróżnienie specjalne.

Sukcesy w pracy dzięki wsparciu żony i córki

Janusz Walędziak – Prezes Zarządu, TOP2 Fabryka Chusteczek SA
Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej o specjalności Samochody i ciągniki. Ukończył też podyplomowe studia Zarządzanie przedsiębiorstwem, także na Wydziale Mechanicznym PŁ. Po studiach pracował kilka lat w przemyśle państwowym a od końca lat 80. zajął się prywatnym biznesem.
W spółce Top2 pracuje i jest akcjonariuszem od 32 lat, a od 1995 roku jest jej prezesem.
Interesuje się motoryzacją. Jest wiernym fanem marki Alfa Romeo i był właścicielem kilku klasycznych modeli tej firmy. Lubi stary, dobry rock, a szczególnie muzykę Led Zeppelin, Deep Purple, Procol Harum, Pink Floyd. Lubi też muzykę poważną, zwłaszcza Chopina i Vivaldiego. Jeździ na rowerze, jest też motocyklistą, ma motocykl Kawasaki Vulcan. Zimą lubi jeździć na nartach. Niestety, styczniowy wypad w Alpy zakończył się dotkliwą kontuzją, co przyspieszyło jego decyzję o przejściu na emeryturę. Zapewnia, że wiele zawdzięcza żonie i córce, które przez te wszystkie lata tolerowały to, że jego największą miłością była praca.

Biznes i organizacja pożytku publicznego

Tomasz Makaruk – Prezes Zarządu, i360 Sp. z o.o.
Dr Tomasz Makaruk jest autorem pracy doktorskiej obronionej w Szkole Głównej Handlowej poświęconej promocji sprzedaży. Ukończył „Leading Professional Service Firms” na Harvard Business School Executive Education. Jest jedną z trzech osób w Polsce posiadającą tytuł Certified Loyalty Marketing Professionals™ przyznany przez amerykańską The Loyalty Academy. Autor wielu publikacji i wystąpień poświęconych programom lojalnościowym i promocjom sprzedaży. Wykładowca akademicki w Szkole Głównej Handlowej (Podyplomowe Studia Marketingu i Strategii Marketingowych). Od 20 lat wspólnie z żoną Magdaleną prowadzi organizację pożytku publicznego – Fundację Wcześniak (która dzięki umiejętnościom zarządczym awansowała do grona 1 proc. największych fundacji w Polsce). Jej celem jest wsparcie rodziców dzieci urodzonych przed 36. tygodniem ciąży. Tomasz Makaruk ukończył prestiżową serię największych maratonów świata – World Marathon Majors. Jest ojcem dwóch dorosłych synów i aktywnym inwestorem giełdowym.

Inwestycje w regionie łódzkim i na Mazurach

Marcin Trybus – Członek Zarządu, King Cross Developments Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, żeglarz jachtowy, pasjonat sportów wodnych i Mazur. Zna bardzo dobrze języki angielski i włoski, w stopniu komunikatywnym rosyjski i ukraiński, a podstawowym – francuski. Od roku 2002 zarządza (na stanowiskach dyrektora działu prawnego, zarządcy nieruchomości, członka zarządu) pięcioma spółkami należącymi do grupy kapitałowej King Cross Group. Ostatnie realizowane inwestycje to: Holiday Inn Express w Warszawie, Port Jachtowy w Sztynorcie, Aparthotel Termalny w Uniejowie, osiedle bloków mieszkalnych w Uniejowie. Projekty, w których brał udział to: centra handlowe King Cross Praga (Warszawa), King Cross Marcelin (Poznań) oraz Centrum Handlowe King Cross Leopolis (Lwów).

– Obecnie pracujemy nad przygotowaniem nowych projektów mieszkaniowych w Łodzi oraz w województwie łódzkim – zapewnia.

Kompleksowe rozwiązania w produkcji opakowań

Jakub Bielecki – Prezes Zarządu, ERBI Sp. z o.o.
Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale Filozoficzno- Historycznym o kierunku Historia. Urodzony, wychowany i od zawsze związany z Łodzią. Jego największe pasje to wędrówki górskie i sport w każdej postaci. Pracę w ERBI zaczął w 1996 roku na stanowisku drukarza, co pozwoliło mu poznać od podszewki wszystkie procesy w firmie. Po dwóch latach objął stanowisko dyrektora techniczno-handlowego i przejął zarządzanie drukarnią. W 2008 roku przejął firmę i ukierunkował produkcję na farmację oraz przemysł kosmetyczny. Do dzisiaj ten trend jest kontynuowany poprzez wdrażanie innowacji technologicznych, rozbudowywanie i unowocześnianie parku maszynowego. Kolejnym bardzo istotnym punktem w historii ERBI było utworzenie pod koniec 2016 roku ERBI Group, w skład której wchodzą trzy firmy. ERBI kolejny rok jest sponsorem strategicznym drużyny Widzew Łódź Futsal. Jakub Bielecki jest członkiem zarządu ECMA Polska – Związek Pracodawców Przetwórców Kartonu i Ich Dostawców, a także Polskiej Izby Druku.

Od nowych technologii po nurkowanie

Wiesław Gorzelak – Dyrektor Generalny oraz Prezes Zarządu, Dell Product Poland Sp. z o.o.
Doświadczony menedżer, dyrektor generalny i prezes Dell Products Poland od 2015 roku, związany z technologiami produkcji od 1997 roku. Odpowiada za łódzką fabrykę Dell Technologies, która zajmuje się produkcją komputerów stacjonarnych, w tym Allien- Ware, serwerów i macierzy dyskowych. Fabryka w Łodzi pod jego kierownictwem została wielokrotnie wyróżniana m.in. w takich konkursach jak Great Place to work czy Fabryka Przyszłości. Wcześniej związany z branżą automotive, z firmami TRW Automotive i Ford. Swoje doświadczenie budował w Polsce, jak i za granicą. Stara się postępować według motto jednego ze światowych liderów: „Kiedy zostałeś przywódcą, nie dano ci korony, ale powierzono ci odpowiedzialność za wydobycie z innych tego, co najlepsze” (Jack Welsh). Prywatnie mąż, ojciec 28 letniego syna i 17 letniej córki. Kocha rodzinę, psa, motocykle, sporty motorowe, pływanie (szczególnie nurkowanie) oraz długie spacery po lesie i rodzinne podróże.

Doświadczenie w biznesie i zamiłowanie do podróży

Paweł Gońda – Prezes Zarządu Kiloutou Polska Sp. z o.o.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wydział Inżynieryjno Ekonomiczny Przemysłu. Swoją 28-letnią karierę w biznesie rozpoczynał w banku, po czym dołączył do prężnie rozwijającej się grupy wieluńskich firm na szeroko rozumianym rynku automotive jako dyrektor finansowy, a od 1999 roku v-ce prezes zarządu ds. finansowych. Od 2003 roku był dyrektorem finansowym w spółce Wielton S.A., później v-ce prezesem zarządu. Od 14 lat w branży wynajmu maszyn budowlanych w spółce o zasięgu ogólnokrajowym z siedzibą w Łodzi (restrukturyzacja, rozwój i sprzedaż spółki). W 2014 roku dołączył do francuskiej grupy Kiloutou, w wyniku sprzedaży spółki, początkowo jako v-ce prezes zarządu – dyrektor operacyjny, a od 2020 roku prezes zarządu i dyrektor zarządzający. W latach 2012-2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej spółki giełdowej Polcolorit S.A. Żonaty, dwójka dzieci. Wolny czas lubi spędzać z rodziną m.in. na wspólnych podróżach. Aktywnie wypoczywa na nartach i grając w badmintona.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki